O nás - Fakulta ekonomicko-správní

Translation:

Vítejte na fakultě, která připravuje odborníky pro funkce ve veřejné správě, soukromých podnicích nebo neziskových organizacích. Zaměřujeme se na oblast ekonomie, podnikové ekonomiky a managementu, financí, veřejné správy a informatiky. Naši absolventi nacházejí uplatnění ve finančních a bankovních institucích, orgánech státní správy, v ekonomickém poradenství. Řada z nich se podílí na řízení podniků nebo v podnikatelské činnosti, v institucích regionálního rozvoje a správy. Uplatnění nachází v České republice i v zahraničí.

Studium

V současnosti na fakultě studuje  přes 1 300 studentů. Díky novým počítačovým laboratořím s interaktivním audiovizuálním vybavením i mobilním učebnám poskytujeme špičkové zázemí k výchově budoucích expertů.  

Kromě teoretické výuky klademe důraz na praktické zapojení studentů do expertní činnosti, pořádáme odborné workshopy, studentům zajišťujeme exkurze a odborné stáže u našich partnerů.

Studuj s námi

Historie

Od svého vzniku v roce 1991 prochází fakulta neustálým vývojem. Myšlenku na založení fakulty iniciovala společenská poptávka po odbornících pro nově pojímaný systém veřejné správy. V tom samém roce tak vznikla Fakulta územní správy, která o dva roky později dostala nový název Fakulta ekonomicko-správní. Ta se spolu s Fakultou chemicko-technologickou stala základem pro budování vícefakultní vysoké školy, která se v roce 1994 přeměnila na Univerzitu Pardubice. 

Historie fakulty

Co o nás říkají

Studium na fakultě mi doslova změnilo život. Poznala jsem spoustu skvělých lidí a získala možnost seberealizace, neboť se vedle studia věnuji mnoha dalším aktivitám. Společně s kamarády pořádáme kurz pro prváky, kterým se snažíme usnadnit těžké začátky nováčka. Tedy se ničeho nebojte a pojďte do toho s námi.
Tereza Gazdíková
studentka FES
Feska dává studentům nejen možnost studia, ale i příležitost výjezdů do zahraničí. Studenti mohou získat již v průběhu studia zajímavé kontakty na zaměstnavatele a spolupracovat s nimi. Máme ke studentům individuální přístup a jsme připraveni provést je celým studiem k úspěšnému zakončení. Těšíme se na Vás, přijďte k nám!
prof. Ing. Jan Stejskal, Ph.D.
děkan FES
Práce na VŠ je práce s mladými lidmi, kteří mají optimismus a energii, což mě nabíjí. Vždy mě potěší, když naši absolventi vzpomínají na studium, jako na jedno z nejhezčích období svého života.
doc. Ing. Miloslav Hub, Ph.D.
akademik FES

Náš příběh

2016
Komfort studentům a pracovníkům fakulty značně zvýšily nové prostory pro výuku v budově EB, které jsou navíc propojeny přemostěním komunikace mezi budovou EB a EA.
1995
V roce 1995 fakulta získala akreditaci pro magisterské studium a od té doby prošla výrazným rozvojem
1991
V lednu roku 1991 vydal akademický senát tehdejší Vysoké školy chemicko-technologické rozhodnutí o zřízení dvou nových fakult - fakulty chemicko-technologické a fakulty územní správy, z níž se později stala Fakulta ekonomicko-správní.
Rozšířit fotografii: 
true