dsc_0080_199991.jpg

Published: 14.03.2023

Oceňování nejlepších vědců a vědkyň za výstupy jejich vědecko-výzkumné činnosti je mnohaletou tradicí Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Do hodnocení letos vstoupily jen výstupy, které byly úspěšně publikovány v časopisech registrovaných ve Web of Knowledge (Web of Science). Rozhodujícím kritériem byl AIS (Article Influence Score), resp. umístění časopisu v prvním nebo druhém kvartilu právě podle AIS známého ke dni hodnocení. Do hodnocení vstoupily pouze publikační výstupy, jimž je přiřazen ročník a číslo časopisu, nikoliv tedy ve fázi Early Access.

Je potěšitelné, že i v roce 2022 vytvořili vědci z naší fakulty celkově 21 výstupů v časopisu s impakt faktorem, resp. s nenulovým AIS. Z toho v kvartilech Q1 a Q2 jich bylo 12, v nejlepším kvartilu hned 7.

„Je třeba ocenit kvalitní práci kolegyň a kolegů, neboť k dosažení takto kvalitních výsledků je třeba uspět ve velmi tvrdé mezinárodní konkurenci a pracovat výrazně nad rámec obvyklého a standardního“ říká pochvalně děkan prof. Stejskal.

Na základě výsledků hodnocení výstupů vědecko-výzkumné činnosti se děkan fakulty prof. Stejskal rozhodl udělit ocenění nejlepším vědcům naší fakulty takto:

Cena děkana – mimořádná (za vysokou kvalitu a nadstandardní počet publikačních výstupů)

prof. Ing. Petr Hájek, Ph.D., Centrum pro vědu a výzkum

• Hajek, P., & Novotny, J. (2022). Fuzzy rule-based prediction of gold prices using news affect. Expert Systems with Applications193, 116487.
  • Sahut, J. M., & Hajek, P. (2022). Mining behavioural and sentiment-dependent linguistic patterns from restaurant reviews for fake review detection. Technological Forecasting and Social Change, 177, 121532.
  • Hajek, P., Youssef, A., & Hajkova, V. (2022). Recent developments in smart city assessment: A bibliometric and content analysis-based literature review. Cities, 103709.
  • Stejskal, J., & Hajek, P. (2022). The Impact of COVID-19 on E-book Reading Behavior: The Case of the Municipal Library of Prague. The Library Quarterly92(4), 388-404.
  • Sunny, F. A., Hajek, P., Munk, M., Abedin, M. Z., Satu, M. S., Efat, M. I. A., & Islam, M. J. (2022). A systematic review of blockchain applications. IEEE Access.
  • Hajek, P., Froelich, W., Olej, V., & Novotny, J. (2022). Neural intuitionistic fuzzy system with justified granularity. Neural Computing and Applications34(22), 19423-19439.

Cena děkana – I. stupně
prof. Ing. Jitka Komárková, Ph.D., Ústav systémového inženýrství a informatiky

• Kopackova, H., Komarkova, J., & Horak, O. (2022). Enhancing the diffusion of e-participation tools in smart cities. Cities125, 103640.
  • Alameri, I., Komarkova, J., Al-Hadhrami, T., & Lotfi, A. (2022). Systematic review on modification to the ad-hoc on-demand distance vector routing discovery mechanics. PeerJ Computer Science8, e1079.

doc. Ing. Viktor Prokop, Ph.D., Centrum pro vědu a výzkum

• Prokop, V., Gerstlberger, W., Zapletal, D., & Striteska, M. K. (2022). The double-edged role of firm environmental behaviour in the creation of product innovation in Central and Eastern European countries. Journal of Cleaner Production331, 129989.
  • Hojnik, J., Prokop, V., & Stejskal, J. (2022). R&D as bridge to sustainable development? Case of Czech Republic and Slovenia. Corporate social responsibility and environmental management29(1), 146-160.

Ing. Martin Lněnička, Ph.D., Centrum pro vědu a výzkum

• Lněnička, M., Luterek, M., & Nikiforova, A. (2022). Benchmarking open data efforts through indices and rankings: Assessing development and contexts of use. Telematics and Informatics66, 101745.
  • Lnenicka, M., Nikiforova, A., Luterek, M., Azeroual, O., Ukpabi, D., Valtenbergs, V., & Machova, R. (2022). Transparency of open data ecosystems in smart cities: Definition and assessment of the maturity of transparency in 22 smart cities. Sustainable Cities and Society82, 103906.

Ing. Josef Novotný, Ph.D., Ústav podnikové ekonomiky a managementu

Cena děkana – II. stupně
doc. Ing. Hana Kopáčková, Ph.D., Ústav systémového inženýrství a informatiky

doc. Ing. Michaela Kotková Stříteská, Ph.D., Ústav podnikové ekonomiky a managementu

RNDr. Ing. Oldřich Horák, Ph.D., Ústav systémového inženýrství a informatiky

Mgr. David Zapletal, Ph.D., Centrum pro vědu a výzkum

Cena děkana – III. stupně
prof. RNDr. Michal Munk, PhD., Centrum pro vědu a výzkum

Ing. Renáta Máchová, Ph.D., Ústav systémového inženýrství a informatiky

Oceněným srdečně blahopřejeme!

doc. Ing. et Ing. Renáta Myšková, Ph.D.
proděkanka pro vědu a tvůrčí činnost