dsc_0040_198514.jpg

Published: 13.02.2023

Téměř 50 studentů středních škol Pardubického kraje se utkalo ve čtvrtek 9. 2. 2023 na krajském kole Ekonomické olympiády na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Toto krajské kolo proběhlo pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a zúčastnili se ho vítězové ze školních kol. Do letošního ročníku Ekonomické olympiády se v celé České republice zapojilo více než 30 000 studentů.

V rámci krajského kola v Pardubicích došlo samozřejmě na nezbytné testování znalostí, aby mohli být určeni krajští vítězové. Uchazeči mohli také absolvovat interaktivní odborný workshop na téma Inflace, který vedli pedagogové doc. Jan Černohorský a Dr. Simona Pichová z pořadatelské Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Výsledky testů budou uveřejněny 10. března na stránkách webu Ekonomické olympiády. FES finalistům soutěže nabízí přednostní přijetí ke studiu do studijních programů Finance a Ekonomika a management.

Vítězové krajského kola postupují do celostátního finále, které se uskuteční 19. – 20. 6. 2023 v Praze.

Ekonomická olympiáda pro střední školy je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena žákům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí žáků v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky a je největší soutěží v oblasti ekonomického vzdělávání v ČR a na Slovensku.