img-20231016-wa000485618.jpg

Published: 16.10.2023

V pondělí 16. října 2023 rozhodl v tajné volbě Akademický senát Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice o kandidátovi na děkana fakulty pro funkční období 2024-2027. Všemi hlasy byl zvolen Jan Stejskal, dosavadní děkan fakulty. Pokud jej jmenuje rektor Univerzity Pardubice, ujme se úřadu 1. ledna 2024.

„Vyjádřenou podporu akademického senátu vnímám jako výzvu, abych pokračoval ve stávajícím trendu vedení fakulty a aktivitách, které jsme zahájili v prvním funkčním období. Naše fakulta nabízí celou řadu kvalitních studijních programů, jejichž obsah koresponduje s požadavky současných zaměstnavatelů. Daří se nám zvyšovat kvalitu naší pedagogické práce, stejně tak se postupně zlepšujeme ve vědecko-výzkumné činnosti. Jsme pro zájemce stále víc přitažlivou fakultou, jsme důležitým partnerem pro celou řadu významných firem a veřejných organizací,“ říká nově zvolený kandidát na děkana prof. Jan Stejskal.

prof. Ing. Jan Stejskal, Ph.D. (*1980)
Absolvent Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, kde pokračoval i absolutoriem doktorského studia. Na univerzitě působí od 2006 a je kmenovým pracovníkem Ústavu ekonomických věd FES. Zabývá se veřejnou a regionální ekonomií, soustřeďuje se na problematiku efektivnosti, konkrétně na teorii statku kolektivní spotřeby (problém hodnoty veřejné služby a efektivnost veřejných politik v tvorbě inovací veřejných statků a služeb s vlivem na ekonomicko-sociální rozvoj). Je autorem mnoha monografií a desítek publikací v časopisech a mezinárodních vědeckých konferencích.