img-20230316-wa0000_200295.jpg

Published: 20.03.2023

Ve čtvrtek  dne 16. 3. 2023 proběhl další FOCUS GROUP na Fakultě ekonomicko-správní s tématem „Jak můžeme v organizacích zmírnit dopady respiračních onemocnění s využitím umělé inteligence".

Zúčastnili se zástupci těchto sedmi organizací: Era a.s., IVECO Czech Republic, a. s., Elektrárny Opatovice, a.s., Krajská hospodářská komora Pardubického kraje, Městská Policie Pardubice, Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha, Gabriel-Chemie Bohemia s.r.o.

Setkání proběhlo v rámci realizace  projektu „Vývoj platformy pro inteligentní ochranu zdraví a výzkum dopadů jejího nasazení na ekonomiku soukromého i veřejného sektoru poskytovatele MPO“ (PIDOZ) a s účastníky se setkali zástupci řešitelského týmu projektu firmy Principal engineering s.r.o., Fakulty ekonomicko-správní a Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Obsahem setkání bylo:

• Představení společného řešení k modelování dopadů respiračních infekčních onemocnění na organizace.
  • Do jaké míry lze v organizacích respirační onemocnění řídit?
  • Řízení nákladů na prevenci proti respiračním onemocněním bez využití a s využitím umělé inteligence v organizacích.

Ing. Karel Šatera, Ph.D., MBA
Vedoucí výzkumného týmu projektu za UPCE