img_8290_199313.jpg

Published: 01.03.2023

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice již mnoho let spolupracuje s Českou národní bankou a jejími experty. V uplynulých dnech stvrdily obě strany zájem prohloubit dosavadní spolupráci písemným memorandem. Její konkrétní formy byly projednány mezi guvernérem ČNB Dr. Alešem Michlem a děkanem FES prof. Janem Stejskalem a vedoucím Ústavu ekonomických věd doc. Janem Černohorským, který je zároveň odborným gestorem této spolupráce.

„Jsem velmi rád za prohloubení spolupráce, která bude přínosem především pro naše studenty. Velké poděkování patří bývalému řediteli pobočky ČNB v Hradci Králové, Ing. Václavu Albrechtovi, který spolupráci ze strany ČNB nastartoval a velmi aktivně také prosazoval“ doplňuje doc. Černohorský.

Nově bylo ujednáno, že ČNB a FES UPCE budou spolupracovat zejména v těchto oblastech:

• přednášky představitelů ČNB pro studenty FES, včetně členů bankovní rady ČNB,
  • odborné workshopy s představiteli ČNB zařazené do výuky především studijních programů Finance a Ekonomika a management,
  • možnost zajištění hromadné exkurze v Návštěvnickém centru pro studenty a zaměstnance FES,
  • účast vybraných studentů a zaměstnanců FES na akcích pořádaných ČNB,
  • účast představitelů ČNB na odborných a slavnostních akcích pořádaných FES.

„Pro Fakultu ekonomicko-správní je prohloubení spolupráce s takto významnou finanční institucí důležitým krokem v rozvoji fakulty. Je naší strategickou prioritou být kvalitním partnerem řady institucí a podniků, které mohou nabídnout našim studentům velmi potřebný vhled do praktických problémů každodenní praxe a díky tomu usnadnit našim absolventům úspěšný vstup na trh práce“, říká děkan fakulty prof. Stejskal.