20180828175229114583.jpg

Že je programování jen pro kluky?

Přihlas se na letní školu IT pro holky na středních školách a zjisti,
že to tak rozhodně není.

Termín: 27. – 31. srpna 2018

Kapacita je naplněna, děkujeme za zájem!

Program:

V pondělí se dozví účastnice něco z historie programování, seznámí se formou her a kvízů s bezpečností na internetu a informatiky, přiblíží si fungování internetu a seznámí se principy programování.

Úterý bude věnováno tvorbě statických webových stránek (HTML a CSS). Na konci dne bude mít každá účastnice vlastní statickou webovou stránku.

Ve středu dostane jejich web design, tento den bude patřit základům grafiky.

Čtvrtek bude ve znamení pohybu. Účastnice svůj web rozpohybují. A zde se setkají s úvodem do programování.

Jaké máme druhy programovacích jazyků, k čemu se který hodí, probereme pro a proti u několika vybraných programovacích jazyků.

Pátek je již poslední den a přinese úvod do datové analytiky. Data ovládají svět, a jak se říká, bez dat jsme jen lidi s názorem.

Co se pod kouzelnými slovy Data science schovává, k čemu je nám to vlastně dobré a jak se nám bude hodit umět zpracovávat data na střední i na vysoké bude významným tématem dne.

Součástí programu den bude seznámení se s SQL – Simple Query Language.

Lektoři a vedoucí letní školy budou dbát po celou dobu letní školy i na dostatek pohybu.

Účastnice mají kurz zdarma, protože je akce financována z projektu OP VVV „Rozvoj kvality vzdělávání, hodnocení a strategického řízení na Univerzitě Pardubice“.

Soubory ke stažení Velikost
Letní škola IT pro dívky ze SŠ - pdf 520 kB