tyden_teorie_praxe_ekonomika_123621_123842.jpg

Published: 23.11.2018

Ekonomové, manažeři firem nebo zástupci úřadů byli hosty už dvanáctého ročníku Týdne teorie a praxe v ekonomice, který v pondělí 19. listopadu odstartoval na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Loni se 39 přednášek této tradiční odborné akce zúčastnilo bezmála 3 tisíce studentů. Letos čekalo je i zájemce z řad veřejnosti 41 vystoupení expertů z českých a slovenských vysokých škol, firem, bank nebo úřadů.

Chceme umožnit posluchačům naší fakulty, ale také všem zájemcům, aby se seznámili s teoretickými i praktickými přístupy, metodami a zkušenostmi, které se využívají při řízení firem a institucí. Také proto je akce vždy otevřená pro studenty ze všech vysokých škol v zemi i pro všechny zájemce o tato témata,“ řekl PaedDr. Alexandr Šenec z Fakulty ekonomicko-správní UPa.

Během pěti dní se za řečnickým pultem vystřídal například projektový manažer firmy ŠKODA AUTO a.s., manažerka lidských zdrojů Philip Morris ČR a.s., auditor KPMG Česká republika, s.r.o. nebo akademici z pražské Vysoké školy ekonomie a managementu či Podnikatelské fakulty VUT v Brně, kteří se zabývají trendy a souvislostmi éry Průmyslu 4.0.

Kromě zahraničních hostů letos promluvil také předseda představenstva a generální ředitel firmy ATAS elektromotory Náchod a.s. Otto Daněk, který se zaměří na rizika exportu. Zajímavostí byl příběh Jakuba Krákory, který popsal svoji cestu absolventa vysoké školy do zaměstnání v jedné z největších světových bank Barclays.