120811856_3282796431757938_1510383681149874909_n_153645.jpg

Published: 06.10.2020

Studenti prvního ročníku nově otevřeného oboru Ekonomika regionálního sportu své studium zahájili kurzem sportovních aktivit na Seči. Studium této specializace je akreditováno v programu Hospodářská politika a veřejná správa a naše fakulta obor realizuje ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Během tříletého studia se studenti naučí vše o financování sportu, budou umět připravit rozpočty a realizovat kontrolu účetnictví. Znalosti získají také ve sféře dotací a jejich rozdělování. Naučíme je řídit a spravovat sportovní organizace, kluby nebo sportovní areály. Zvládnou pořádat sportovní kurzy, tábory, ale i sportovní soutěže a turnaje.

Úspěšným absolvováním studia budou studenti připravení pracovat v příslušných odborech správních orgánů, např. na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, krajských úřadech, magistrátech, apod., které rozhodují o dotacích a podpoře sportu. Rovněž se budou moci uplatnit v různých sportovních organizacích, asociacích a svazech a řídit tak procesy uvnitř sportovní organizace.