Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

Published: 24.07.2025

Delegace se zástupci 17 českých vysokých škol, včetně rektora Univerzity Pardubice prof. Libora Čapka, se v Tchaj-peji setkala s více než 50 tchajwanskými partnery. Fórum vysokoškolského vzdělávání Tchaj-wan–Česko 2025 nabídlo prostor pro prohloubení stávající spolupráce. Studující z Tchaj-wanu tvoří v Česku početnou komunitu, v roce 2024 jich tu studovalo téměř 500.

Cílem dvoudenní návštěvy byla podpora meziuniverzitních vazeb, výměnných pobytů a společných projektů v oblasti vzdělávání, výzkumu i kultury. Tématem byly i atraktivní příležitosti pro české studenty, například letní školy, stáže či výměny hrazené místními univerzitami. 

Nyní se zástupci univerzit přesunuli do japonské Ósaky na světovou výstavu EXPO, kde v českém pavilonu vrcholí Český národní den. V pátek se pardubická delegace představí na Dnu vzdělávání. Společnost Lipidica bude prezentovat unikátní metodu testování na rakovinu slinivky vyvinutou týmem analytického chemika prof. Michala Holčapka z Fakulty chemicko-technologické UPCE.

FOTO: Dům zahraniční spolupráce

Published: 09.07.2025

Začátkem července navštívily prof. Ing. Jitka Komárková, Ph.D., a doc. Ing. Hana Kopáčková, Ph.D., proděkanky Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, německou partnerskou univerzitu OTH Amberg-Weiden. Návštěva byla zaměřena na další rozvoj připravovaného magisterského programu Ekonomika a management: Mezinárodní management a udržitelnost, který má studentům nabídnout možnost získat double degree.

Během návštěvy probíhala intenzivní jednání s akademickými pracovníky, zástupci studijního oddělení a mezinárodního úseku. Diskutovaly se praktické aspekty realizace programu, jako je uznávání předmětů, organizace výuky nebo kvalita vzdělávání. Zároveň se otevřely možnosti spolupráce na výzkumných projektech a společném programu Erasmus+ BIP.

Tato forma akademické výměny je pro nás velmi inspirativní. Věříme, že double degree zvýší uplatnění našich studentů v mezinárodním prostředí“, uvedla doc. Ing. Hana Kopáčková, Ph.D.

Společný program naváže na dosavadní úspěšnou spolupráci obou škol, která probíhá zejména v oblasti jazykového vzdělávání. Nově má propojit i studijní programy zaměřené na mezinárodní management a udržitelnost. Dle zástupců OTH Amberg-Weiden projekt významně přispěje k posílení mezinárodního profilu obou institucí.

Published: 07.07.2025

Na přelomu června a července 2025 se skupina našich studentů z Fakulty ekonomicko-správní vydala do malebného Dubrovníku, aby se zúčastnila prestižního programu BIP4BALANCE na University of Dubrovnik. Tento intenzivní kurz umožnil účastníkům kombinovat online a prezenční výuku – od 5. května do 6. června probíhalo online vzdělávání, následované prezenčním setkáním od 29. června do 5. července 2025.

Program se zaměřil na čtyři klíčové oblasti:

  1. Time management – lepší plánování času, zvýšení produktivity a odolnost vůči stresu.
  2. Kariérní kultura – definice profesních cílů v souladu s osobními hodnotami.
  3. Finanční gramotnost – základy plánování rozpočtu a dlouhodobých finančních rozhodnutí.
  4. Život jako hřiště – techniky pro rozpoznání a regulaci emocí, zvládání stresu a budování osobní odolnosti.

V rámci prezenční části vystoupil za  FESku doc. Ing. Viktor Prokop, Ph.D., proděkan pro vnější vztahy, s přednáškou na téma "The stakeholder, ecosystem and globalchallenge of the circular economy".

Mezinárodní a interkulturní dimenze

Program byl realizován v anglickém jazyce a probíhal za účasti studentů a odborníků z Bulharska, Česka, Dánska a Slovenska. Tato interkulturní výměna přispěla k výměně zkušeností a navazování mezinárodních kontaktů.

Published: 30.06.2025

Studenti Fakulty ekonomicko-správní letos výrazně přispěli k úspěchu Univerzity Pardubice na Českých akademických hrách, které se konaly v Ostravě. Do soutěží se zapojilo více než 30 sportovců z celé univerzity a nejpočetnější výpravu vyslala právě FESka – celkem 14 sportovců!

Naši studenti sbírali medaile napříč různorodými sporty – od tradičního plavání a juda, přes badminton a kickbox, až po aerobik a týmovou pohybovou skladbu. Celkově si univerzitní tým odvezl 12 cenných kovů, a FESka měla mezi medailisty hned několik jmen.

🥇Zlaté medaile

  • Albert Moc (FES) – plavání na trati 50 m motýlek a 100 m motýlek
  • Lucie Zárybnická (FES) – judo v kategorii do 70 kg
  • Skupina studentů z 6 fakult – pohybová skladba, Tereza Všetečková (FES), Matěj Drapák (DFJP), Lucie Hrubešová (FF), Ladislav Krebs (DFJP), Matěj Kubelka (FEI), Andrea Langerová (FZS), Natálie Pešková (FChT), Barbora Pojdová (FES), Jonáš Skavroň (FEI) a Veronika Větrovská (FF)

🥈Stříbrné medaile

  • Albert Moc (FES) – ploutvové plavání, 50 m BIFI
  • Jan Pek (FES) – kickbox kicklight do 84 kg

🥉Bronzové medaile

  • Hanka Kochwasserová (FES) – plavání na 100m prsa

Gratulujeme a děkujeme všem našim studentům za skvělou reprezentaci a příkladné sportovní nasazení!

Published: 26.06.2025

Vážené studentky, vážení studenti,

upozorňujeme na změnu úředních hodin na studijním oddělení FES.

V období od 4. 7. do 31. 8. 2025 budou úřední hodiny upraveny následovně:

  • úterý     8.00 - 11.00 hodin
  • středa   8.00 - 11.00 hodin

V týdnu od 4. do 8. srpna bude studijní oddělení uzavřeno.

Mimo úřední hodiny je možné poštu vhodit do schránky u studijního oddělení nebo u výtahu za recepcí.

Děkujeme za pochopení.

Published: 26.06.2025

V centru Bostonu jsou manželé Iveta a Luboš se svými dcerami možná častěji než v centru Pardubic. Právě tamní lékaři dali jejich dceři šanci na život. Ale zpátky na začátek. Když se potkali v prváku na Univerzitě Pardubice, neměli tušení, jaká životní zkouška je čeká. S narozením druhé dcery přišel tvrdý náraz – diagnóza spinální svalové atrofie. Vypukl boj o zdraví. Jejich urputnost a umění orientovat se ve vědeckém prostředí zajistil dceři účast ve studiích a genovou terapii. A mohl za to nedokončený doktorát. 

„Mamííí, víš, kdo byla Toyen?“ – „Francouzská malířka?“ – „Ne, mami, byla to přece česká malířka, členka Devětsilu.“ – „Aha, já žila v tom, že je to Francouzka,“ odpovídá maminka Iveta své dceři. Teprve sedmileté Sofii. Podobnými dotazy častuje holčička své rodiče i několikrát za den. Chodí do první třídy, naučila se psát, a prý krásně, a slova čte s oblibou hlavně pozpátku. Je chytrá, zvídavá, velmi milá a ráda se seznamuje. Už teď má plány, čím chce být. Na všechno si chce sama vydělat, všechno chce sama zvládnout, chce studovat a cestovat. Touží po budoucnosti, ve které by jednou nepotřebovala ničí pomoc. Úplně se jí to asi nikdy nevyplní, ale k jisté samostatnosti má malá hrdinka se spinální svalovou atrofií zatím dobře nakročeno. A to i díky rodičům, kteří za dceru bez ustání bojují.

Potkali se náhodou

Iveta a Luboš se kdysi ocitli na stejném místě. Byl Silvestr a během oslav zjistili, že oba studují Univerzitu Pardubice. Zpátky do kampusu už se v novém roce vraceli společně. Byli v prvním ročníku. Iveta na Fakultě chemicko-technologické, Luboš na Fakultě ekonomicko-správní. Od třeťáku bydleli spolu a věděli, že spolu už zůstanou. „Po škole jsem přesně nevěděla, co bych chtěla dělat, a dostala jsem nabídku pokračovat na doktorské studium a věnovat se dál stopové elementární analýze,“ popisuje Iveta. Přestože doktorát nedodělala, sehrál v jejich životě zásadní roli. 

Svatba, bydlení, nástup do zaměstnání, první dcera Aneta, za tři roky druhá dcera Sofie. Všechno se zdálo být ideální. Až do pověstného pátku třináctého. Byl duben roku 2018 a manželům Petrovickým se život obrátil vzhůru nohama. Lékař v Motolské nemocnici potvrdil, že Sofie trpí spinální svalovou atrofií prvního typu (SMA). Geneticky podmíněným onemocněním, které vede k postupnému ochabování svalů. Hrozí, že Sofie postupně přestane polykat i sama dýchat, řekl jim tehdy. Zhroutil se jim celý svět.

Existuje studie, ale...

„O onemocnění SMA jsme v tu chvíli měli již načteno, jelikož neurolog své podezření vyslovil už dříve. Říkal, ať hlavně nic negooglíme, ať počkáme na definitivní výsledky všech testů. My jsme ale chtěli být připraveni na vše. U nás v tu dobu totiž neexistoval žádný schválený lék, který by Sofii pomohl,“ vzpomíná Iveta. Když si manželé o nemoci zjišťovali podrobnosti, svitla jim naděje. Iveta díky doktorskému studiu věděla, do kterých vědeckých časopisů, odborných publikací a studií nahlédnout a co přesně v nich hledat. „Objevili jsme v USA studii na genovou terapii farmaceutické společnosti Avexis, jejíž první výsledky vypadaly velmi nadějně. Účastnit se jí mohlo ale jen 22 dětí – 20 z Ameriky a pouze dvě mimoamerické. Lékaři v Motole byli skeptičtí, dostat se tam je prý nereálné,“ doplňuje Luboš. V tu chvíli se ale rodiče malé Sofinky rozhodli, že udělají všechno, aby dceru do studie dostali. Začal nejintenzivnější týden v jejich životě. Ještě večer po vyřčení diagnózy neváhali a poslali do USA e-mail, vyplnili příslušný studijní formulář a čekali.

Budíček o půlnoci

Hned v sobotu se z Bostonu ozvali a vyžádali si další informace a výsledky dalších vyšetření. Tak rychlou reakci manželé Petrovičtí nečekali. Začal boj s časem. Od té doby prakticky nespali ani nejedli, oba zhubli deset kilogramů, ale vytrvale sháněli, co bylo třeba. Ve studii byla jen dvě místa, o která se „prali“ tři zájemci. Mezitím co dokládali potřebné dokumenty s výsledky, nechali si pro jistotu vyhotovit pasy, konzultovali stav Sofinky kvůli případnému letu, jezdili s ní na kontroly a instruktáže, jak v případě komplikací na palubě letadla Sofince pomoci. Zkrátka se připravovali na cestu. Která se ale taky nemusela uskutečnit.  A pak to přišlo. Když oba večer padli vyčerpáním, vzbudil je telefon. Na displeji svítilo neznámé zahraniční číslo. „Dobrý den, sponzor se rozhodl a vybral do studie vaši dceru Sofii. Gratulujeme. Kdy můžete dorazit do Bostonu?“ ozvalo se z telefonního sluchátka. „To bylo jako sen. Obrovská úleva a zároveň zvláštní strach. Naše snaha se vyplatila. Dostali jsme naději, i když jsme zatím nevěděli jakou,“ popisuje Iveta. Šílený kolotoč se nezastavuje. Manželé řeší víza, bydlení, finance, vyřizují hypotéku, nevědí, co dřív. Ale povedlo se, poslední dubnový den odlétá Iveta s pětiměsíční Sofinkou do Bostonu. Za tři týdny je následují Luboš s Anetkou. To už malá Sofinka měla zákrok za sebou. Rodina se chystá strávit 14 měsíců v Americe.

Americký optimismus

V jedné z nejlepších světových dětských nemocnic dostala Sofinka hned v květnu jednorázový lék genové terapie. Tím se ale strach rodičů nerozplynul. „Nevěděli jsme, co s ní lék udělá, stále byl experimentální a nebyl schválený, nebylo jasné, jak bude tělo Sofinky reagovat. Nikam jsme raději nechodili, jen jsme ji hlídali. Anetka navíc vším děním a změnou prostředí velmi trpěla,“ posteskla si Iveta. Několik měsíců rodina zůstávala v Bostonu, aby vědci mohli pozorovat, zda lék zabral. Zabral. Medikament dodal do těla funkční kopii genu SMN1, který umožnil přežití a správnou funkci motoneuronů, které do té doby nemoc SMA ještě nezničila. Díky tomu mohly Sofinčiny svaly začít pracovat namísto dalšího ochabování a Sofinka tak dostala šanci výrazně rozvíjet svou motoriku.

Rodině se neuvěřitelně ulevilo, a tak si začala užívat i pobyt v Bostonu. „Bylo jaro, všechno z nás spadlo a konečně jsme mohli pořádně poznat i město,“ dodává Luboš. Amerika je hodně změnila. V myšlení i přístupu. „Velmi nám pomohla tamní mentalita. Američané jsou velmi pozitivní, stále nás podporovali, jakýkoliv Sofinčin posun oslavovali, strašně nás svým přístupem nakazili,“ pochvaluje si Luboš, který sám srší optimismem a dobrou náladou, a to i přesto, že jsou již zpátky v České republice. Oba rodiče neskrývají vděčnost. Myšlenky, zda lék v těle holčičky za 20 let nezpůsobí třeba rakovinné bujení, zbytnění srdečního svalu či jiné změny, si nepřipouštějí. S Bostonem jsou stále v kontaktu a zrovna balí kufry na pravidelnou roční kontrolu. 

A co dál?

Díky léku Sofinka dostala druhou šanci na život. Přesto se po čase, když už byli zpět v Česku, objevily komplikace. Sofinka začala v motorickém vývoji stagnovat. „Bostonští lékaři nám doporučili, abychom doma požádali o v tu dobu již v Česku schválenou léčbu, která funguje na jiném principu než genová terapie. Dodává se do těla v určitých intervalech už doživotně,“ vysvětluje Iveta. Pojišťovna lék ale odmítla proplatit, a tak se Petrovičtí museli spolehnout opět sami na sebe. Znovu začali pátrat, až narazili na další studii, tentokrát italskou. Díky svému úsilí dokázali Sofii dostat i do ní, a tak po dobu pěti let dojížděli ještě do Říma a Sofinka dostávala ještě druhý lék. Kombinovanou léčbou, každodenním cvičením a rehabilitacemi malá bojovnice postupně získávala další motorické dovednosti. S koncem italské studie přišla ale další obava – jak pro Sofii získat drahý lék teď? „Po dlouhém vyjednávání nám výrobce léku přislíbil, že Sofie bude lék dostávat dál v rámci speciálního léčebného programu,“ líčí Iveta. Dění okolo léčby spinální svalové atrofie sleduje neustále. Chce být připravená na případné další kroky. „Aktuálně je zatím v USA schválen lék Apitegromab, což je monoklonální protilátka, která blokuje myostatin, čímž podporuje růst a sílu svalů u pacientů se spinální svalovou atrofií. Tím může pomoci zpomalit progresi onemocnění a zlepšit svalovou sílu a podpořit motorické funkce. V případě zdravých lidí by tento lék působil jako steroidy či anabolika, ale u těchto dětí by to mohlo pomáhat,“ vysvětluje. Léčba ale může představovat velkou zátěž pro játra.

Žijeme okamžikem

Celková péče, léčba, nejrůznější pomůcky i rehabilitační pobyty jsou finančně velmi náročné a rodina se proto neobejde bez pomoci. „Máme už mnoho hodných dárců, kteří nám posílají peníze pravidelně. Další přibývají, když se o naší situaci náhodně dozvědí, a hned přispějí. I sdílení našeho příběhu na sociálních sítích velmi pomáhá. Naštěstí kolem sebe máme skvělé lidi,“ říká s obrovskou vděčností Iveta. Sbírat peníze se rozhodla i Univerzita Pardubice, která s finanční pomocí Sofince propojila tradiční dubnovou akci Rozhýbejme univerzitu. Studentům a zaměstnancům stačily pouhé tři dny, aby splnily dobročinný účel výzvy. Pomohli tak Sofince získat od Nadace ČEZ 120 tisíc korun, které použije na rehabilitaci a speciální pomůcky.

„Spinální svalová atrofie je dost drahý koníček,“ říká s nadsázkou Iveta. „Jak Sofinka roste, je potřeba neustále obměňovat pomůcky, jako jsou manuální a elektrický vozík, vertikalizační stojan, různé ortézy, terénní zdravotní kočárek. Sofča používá přístroj na cvičení nohou a spoustu dalšího vybavení. Třikrát za rok také jezdíme na rehabilitační pobyt,“ vyjmenovává Iveta jednotlivé nákladné položky. Roční péče o dceru přesahuje půl milionu korun z vlastních zdrojů, a tak je rodina vděčná za jakýkoliv příspěvek, jakoukoliv pomoc. Odpověď na otázku, proč se to stalo zrovna jim, je přitom nikdy nezajímala. „Asi si nás vybrala,“ věří Iveta. „Sofinčina startovní čára nebyla vůbec dobrá, teď je na tom fantasticky oproti tomu, co mohlo nastat, a to je pro nás to hlavní,“ uzavírá Luboš Petrovický. 

TEXT Zuzana Paulusová : FOTO archiv manželů Petrovických

Tento text najdete v exkluzivním vydání časopisu Univerzity Pardubice MY UPCE, vydání z května 2025, v tištěné i on-line podobě.

Published: 25.06.2025

Naši studenti se svými kulturními projekty mají za sebou už čtyři úspěšné ročníky výzvy Rozjeď to. Chtěli jsme všem ukázat, jaký kreativní náboj v našich vysokoškolácích leží. Na výzvu reagovalo několik desítek studujících a vybrané projekty získaly podporu Univerzity Pardubice spolu se statutárním městem Pardubice. 

Kultura v Pardubicích tak letos ožila nejen díky zajetým akcím z minulých ročníků, pomohly i nové, neotřelé nápady, jako například Pardubické silent disco. 

„Studentské akce v projektu Rozjeď to rozvíjí myšlenku Pardubic jako univerzitního města. Právě zapojení studentů do kulturního dění pro veřejnost pomáhá propojit aktivity mladé vzdělané generace se stávajícími akcemi v atraktivním krajském městě,“ vysvětlila prof. Petra Bajerová, prorektorka pro vnější vztahy Univerzity Pardubice.

Akce Rozjeď to 2025:

  • Čaj o páté Rozhovory a besedy se zajímavými osobnostmi

    František a Josef Trojanovi na UPCE
    Aleš Svoboda a Simon Klinga na UPCE
    Richard Wágner na UPCE

  • Café Universitas Přednášky odborníků na aktuální témata

    Kořeny nesouhlasu v současné společnosti
    Bez koláčů není práce, úvod do makroenomie
    Dopad tzv. živočišné výroby na zvířata a svět kolem nás

  • Pardubické silent disco Outdoorová akce pro každého bez rušení okolí 
  • Naslouchej prostoru - Akustická ekologie od počátků po současnost Přednáška a workshop
  • JenTakFest vol2 Setkání hudebníků s improvizačním klubovým koncertem pod širým nebem
  • UPCE-CON pro Japonsko Poznání japonské kultury, ale také prostor pro nadšence a cosplayery

Co měly všechny akce společného? 

  • Konaly se v Pardubicích.
  • Byly pro všechny, takže zváni byly nejen studenti, absolventi, zaměstnanci, ale i široká veřejnost.
  • Pořádali je nadšení vysokoškoláci.  

Published: 25.06.2025

Zástupci Mezinárodního evaluačního panelu v červnu zavítali na Univerzitu Pardubice. Návštěva byla součástí národního hodnocení výzkumných organizací. Hodnocení podle Metodiky VŠ2025+ kombinuje kvantitativní a kvalitativní přístup a jeho cílem je přispět ke zvyšování kvality a mezinárodní konkurenceschopnosti českých vysokých škol.

Vysoké školy jsou hodnoceny v pěti modulech (M1 – M5). Hodnocení vybraných výsledků (M1) a výzkumné výkonnosti (M2) se provádí každoročně. Všech pět modulů je pak komplexně posuzováno jednou za pět let prostřednictvím Mezinárodního evaluačního panelu. On-site visit, tedy návštěva přímo na místě, je důležitou součástí tohoto procesu a doplňuje písemné podklady o osobní zkušenost panelistů s akademickým a výzkumným prostředím dané vysoké školy. Výsledky této části hodnocení se promítnou do celkového hodnocení výzkumného prostředí na univerzitě.

Panel vedený prof. Miroslavem Červinkou z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové tvoří odborníci z různých vědních oblastí, z českých i zahraničních institucí. Seznam všech členů panelu je k dispozici na webu univerzity: www.upce.cz/en/upce/international-evaluation-panel-2025.

Během bohatého třídenního programu se uskutečnila řada setkání s vedením univerzity, děkany a proděkany všech sedmi fakult. Jednotlivé fakulty představily své výzkumné aktivity a zapojily se do diskusí zaměřených na Modul 3 (Společenská relevance). Diskuze k Modulu 4 (Viabilita) se zaměřila zejména na doktorské studium, jeho reformu, financování, nabídku doktorských programů v angličtině a mentoringový program. Podpora doktorandů je pro univerzitu dlouhodobou prioritou. 

V rámci Modulu 5 (Strategie a koncepce) byly představeny strategie a vize univerzity, financování výzkumu a vzdělávání, systém datových skladů, strategický plán a důraz na kvalitní a respektovanou vědecko-výzkumnou a tvůrčí činnost. Diskuze k modulům M3–M5 doplnila prezentace Centra transferu technologií a znalostí, které představilo komplexní systém podpory pro komercializaci výsledků výzkumu, správu duševního vlastnictví, vznik spin-off společností a spolupráci s aplikační sférou.

Panel navštívil také vybraná výzkumná pracoviště – tým prof. Michala Holčapka na Fakultě chemicko-technologické, Výukové a výzkumné centrum v dopravě v Doubravicích, Fakultu elektrotechniky a informatiky, Centrum materiálů a nanotechnologií (CEMNAT), výukový operační sál Fakulty zdravotnických studií a ateliéry Fakulty restaurování v Litomyšli.

Tato návštěva představuje důležitý milník v procesu národního hodnocení. Členové panelu ocenili otevřenost a připravenost všech součástí univerzity k diskusi i kvalitu prezentovaných výzkumných aktivit,“ uvedl rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek.

Součástí programu byla také prezentace strategického záměru univerzity v oblasti vědy a výzkumu, přístup k internímu hodnocení výzkumné činnosti a využití analytických nástrojů pro řízení výzkumu. Panelisté diskutovali i personální politiku a systém podpory mladých vědeckých pracovníků. Zazněl rovněž důraz na orientaci univerzity na vysoce kvalitní a respektované vzdělávání, které je nedílnou součástí její dlouhodobé strategie. Samostatný blok byl věnován studentům, kteří s panelisty otevřeně diskutovali o svých zkušenostech se studiem, zapojením do výzkumu i mezinárodními mobilitami.

Published: 25.06.2025

Ve dnech 23. a 24. června 2025 proběhly v Aule Univerzity Pardubice slavnostní sponze a promoce absolventů Fakulty ekonomicko-správní. Studia úspěšně zakončilo 211 bakalářů 
a 120 inženýrů v následujících studijních programech:

  • Hospodářská politika a veřejná správa
  • Ekonomika a management
  • Finance
  • Informatika a systémové inženýrství
  • Digitální podnikání
  • Aplikovaná informatika
  • Aplikovaná informatika – Data Science pro Business
  • Řízení rozvoje obcí a regionů
  • Regional Development and Governance
  • Informatics and System Engineering

Nejúspěšnější absolventi byli oceněni za své výjimečné studijní výsledky i přínos fakultě.

Cena rektora za nejlepší závěrečné práce

Studentskou cenu rektora  I. stupně získal:

  • Ing. Tomáš Fráňa - na téma Vytvoření aplikace pro ukládání big dat v Pythonu. Vedoucí práce: RNDr. Oldřich Horák, Ph.D.

Studentskou cenu rektora II. stupně získali:

  • Ing. Mikuláš Antonik - na téma Změny na finančních trzích vlivem umělé inteligence. Vedoucí práce: Ing. Josef Novotný, Ph.D.
  • Ing. Vojtěch Plecháč - na téma Ekonomická hodnota vybraného veřejného projektu. Vedoucí práce: Ing. Ondřej Kuba, Ph.D.
  • Ing. Tomáš Valášek - na téma Predikce popularity videí na sociálních sítích. Vedoucí práce: prof. Ing. Petr Hájek, Ph.D.

Cena děkana za nejlepší závěrečné práce

Cenu děkana za nejlepší bakalářskou práci získali:

  • Bc. Vojtěch Beneš – na téma Hodnocení skladových zásob ve vybrané společnosti. Vedoucí práce: Ing. Ondřej Svoboda, Ph.D.
  • Bc. Vojtěch Kopřiva - na téma Návrh mobilní aplikace pro podporu návyku. Vedoucí práce: Ing. Miloslava Kašparová, Ph.D.
  • Bc. Eliška Krouželová - na téma Analýza online komunikační strategie vybraných ekonomických vysokých škol. Vedoucí práce: doc. Ing. Hana Kopáčková, Ph.D.
  • Bc. Petra Shellis - na téma Tvorba kompetenčních modelů pracovních míst ve vybrané organizaci. Vedoucí práce: Ing. Zdeněk Brodský, Ph.D.
  • Bc. Jakub Starý - na téma Magický čtyřúhelník jako nástroj sloužící k makroekonomickému hodnocení a ke komparaci výkonnosti ekonomik. Vedoucí práce: doc. Ing. Jan Černohorský, Ph.D.
  • Bc. Maksim Varfolomeev - na téma Možnosti self-service analýzy dat s využitím vybraných SW produktů. Vedoucí práce: doc. Ing. Stanislava Šimonová, Ph.D.

Cenu děkana za nejlepší diplomovou práci získali:

  • Ing. Daniel Henych – na téma Vliv ekonomické transformace regionů na výsledek veřejné volby. Vedoucí práce: Ing. Ondřej Kuba, Ph.D.
  • Ing. Jan Holeček - na téma Vytvoření aplikace pro analýzu big dat v Pythonu. Vedoucí práce: RNDr. Oldřich Horák, Ph.D.
  • Ing. Veronika Jozefy - na téma Uplatnění nástrojů lean managementu v interní logistice vybrané společnosti. Vedoucí práce: Ing. et Ing. Barbora Zemanová, Ph.D.
  • Ing. Dmytro Kopytin - na téma Implementace nové verze PSI DSS v maloobchodní síti. Vedoucí práce: RNDr. Oldřich Horák, Ph.D.
  • Ing. Veronika Lukášková - na téma Analýza předběžné řídící kontroly před vznikem závazku. Vedoucí práce: JUDr. Jana Janderová, Ph.D.
  • Ing. Marek Resutik - na téma Tvorba kurzových predikčních modelů. Vedoucí práce: doc. Ing. Liběna Černohorská, Ph.D.

Uděleny byly i pamětní medaile fakulty

Děkan Fakulty ekonomicko-správní udělil u příležitostí sponzí a promocí pamětní medalie fakulty

za nadstandardní studijní výsledky po celou dobu studia medaili získali:

  • Ing. Tomáš Fráňa
  • Ing. Daniel Henych
  • Ing. Tomáš Chrastina
  • Ing. Veronika Jozefy
  • Ing. Lucie Lauterkrancová
  • Ing. Veronika Lukášová
  • Ing. Ivana Šandová
  • Ing. Milan Štrof

za vynikající reprezentaci a budování dobrého jména fakulty na poli sportovním medaili získal:

  • Ing. Petr Sodomka

za spolupráci s fakultou a její propagaci medaili získala:

  • Bc. Aneta Venclová

Všem absolventům srdečně gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším profesním i osobním životě.

Published: 24.06.2025

Studentky a studenti Univerzity Pardubice přivezli první cenné medaile z letošního ročníku Českých akademických her v Ostravě. 

Dařilo se plavcům, v disciplíně 50 metrů motýlek vybojoval zlatou medaili Albert Moc. V ženské kategorii pak Hana Kochwasserová obsadila třetí místo v disciplíně 100 metrů prsa.

Výjimečný výkon předvedli studující v disciplíně pohybové skladby. Za své vystoupení byli tanečníci oceněni zlatými medailemi.

České akademické hry se konají od 23. 6. do 27. 6. v Ostravě a tradičně nabízejí bohatý program v řadě sportovních disciplín – od atletiky a plavání, přes míčové a raketové hry až po individuální sporty. Na prestižní sportovní akci mezi sebou soupeří studenti českých vysokých škol.

Děkujeme sportovcům za skvělou reprezentaci Univerzity Pardubice a držíme pěsti i v dalších dnech her.