Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

Published: 03.03.2024

3krát o spolku ESN s Tomášem Bellayem

  1. Co může studentům a univerzitě nabídnout ESN?

Hlavní naší náplní je péče o studenty, kteří k nám na univerzitu přijíždí ze zahraničí v rámci různých programů, např. Erasmus+. Pomáháme jim se zajištěním kolejí, víz a dalších náležitostí, které se týkají jejich pobytu. Dále pořádáme různé kulturní a společenské akce a výlety, které pomohou zahraničním studentům poznat českou kulturu a historii. Není to ale pouze o „starání se o Erasmáky“, ale také o celé ESN komunitě, která mezi sebou sdílí své zkušenosti, dovednosti a snaží se navzájem motivovat. Spolupracujeme také s dalšími univerzitami u nás, jako Hradec Králové, Liberec, Ústí nad Labem nebo Olomouc. Vzájemně sdílíme zkušenosti, pořádáme workshopy a diskutujeme nad budoucím směřováním ESN. Je fajn, že se učíme nové věci, které dají člověku cenné zkušenosti pro budoucí práci. 

  1. Jaké jsou vaše nejlepší akce? 

Na začátku každého semestru pořádáme tzv. Orientation Week, během kterého se zahraniční studenti seznamují s životem v Česku a s fungováním našeho akademického systému. V rámci toho pořádáme populární Pub tour, během které plní studenti různé úkoly a poznávají tak univerzitu i město. Také pořádáme tzv. National evenings, při nichž studenti jednoho státu prezentují ostatním typická jídla, kulturu a život v jejich rodné zemi. Tento akademický rok připravujeme poprvé od pandemie také Flag Parade, což je pochod městem, při kterém každý student reprezentuje svoji zemi vlajkou svého státu. Tuto akci pořádáme ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové. V zimním semestru se akce koná v Hradci Králové, v letním bude u nás v Pardubicích. V ESN pořádáme i výlety do zajímavých míst v Česku a každý semestr se snažíme přichystat něco nového. V minulém roce jsme se studenty byli například na Karlštejně nebo tři dny na Pálavě, kde jsme navštívili Lednicko-Valtický areál, vinice a město Mikulov. V zimě jsme zorganizovali výstup na Sněžku a v létě pravidelně jezdíme do Adršpašských skal.

  1. Kdo se může do vašeho spolku přihlásit? 

Přihlásit se může každý. Členy máme napříč všemi fakultami (i mezi již bývalými studenty) a budeme rádi za každého nového zájemce, který se k nám přidá. V první půlce semestru budeme dělat náborovou akci, možné je se přidat i v průběhu roku. Každý měsíc pořádáme mítinky, při kterých probíráme naší aktuální činnost a seznamujeme nové členy s fungováním ESN. Náš spolek má vytvořenou strukturu, která se skládá z různých pozic, jako je prezident, viceprezident, event nebo communication manager apod., což je skvělá možnost vyzkoušet si, jak to funguje v některých firmách. Najdete u nás uplatnění napříč obory, ať se jedná o ekonomické, manažerské, IT nebo HR zaměření. Velká část naší komunikace probíhá v angličtině, takže je to skvělá příležitost k proniknutí do jazyka pro ty, kteří se v angličtině necítí úplně silní. Členství v ESN nabízí kromě zkušeností, které vypadají dobře v životopise, také body navíc do výběrového řízení na Erasmus a na některých fakultách také přednostní zápis předmětů. 


ESN (Erasmus Student Network) je mezinárodní nezisková organizace, která působí ve 41 zemích po celém světě. Aktuálně má přes 15 tisíc členů a každý rok se do akcí zapojí přes 350 tisíc studentů. ESN Pardubice má aktuálně přibližně dvacet členů a každý semestr se do akcí zapojí až devadesát zahraničních studentů. Spolek můžete sledovat na instagramovém účtu @esnpardubice. 


Tento text najdete v exkluzivním vydání časopisu Univerzity Pardubice MY UPCE, v tištěné i on-line podobě.

Published: 01.03.2024

Minulý týden jsme na naší fakultě přivítali skupinu 40 zahraničních studentů v rámci programu Erasmus+ Blended Intensive Programme. Program oficiálně zahájil děkan FES prof. Jan Stejskal, který popřál všem účastníkům z partnerských univerzit příjemné zážitky nejen během výuky, ale i při poznávání české kultury.  Hlavním tématem týdne byla prezenční výuka, která zahrnovala sérii přednášek a workshopů zaměřených na téma Regional Governance and Development. Studenti měli možnost poznat historické centrum Pardubic i Prahy. Nyní program pokračuje třítýdenní online částí, kdy studenti 2x týdně řeší s jednotlivými vyučujícími danou část problematiky.  Po ukončení programu obdrží studenti ECTS kredity. Děkujeme zapojeným univerzitám, vyučujícím a jejich studentům:
Universidade de Vigo
Vilnius University
Ludovika National University of Public Service
University of Dubrovnik

Published: 28.02.2024

Ústav správních a sociálních věd Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice zve všechny zájemce na přednášku Lidská práva se zaměřením na ochranu menšin, se kterou vystoupí Mgr. Lucie Fuková (zmocněnkyně vlády pro záležitosti romské menšiny) dne 19. 3. 2024 od 9:00 hod. v učebně DB-B5.

Published: 27.02.2024

Z provozních důvodů budou ve středu 28. 2. 2024 zrušeny na studijním oddělení FES odpolední úřední hodiny od 13.00 do 15.00 hodin.

Děkujeme za pochopení.

Published: 26.02.2024

Plánujete studovat nebo pracovat v zahraničí? Zatím o tom jen přemýšlíte? Nebo o tom ještě ani nepřemýšlíte? Tak přijďte na UPCE Erasmus Days, kde se dozvíte vše, co potřebujete.

27. 2. UPCE Erasmus Day     10:00 - 15:00
Prostory EB
Zástupci a studenti FES, FF, DFJP, FZS, FEI a zástupci International Office, ESN Pardubice a Jazykového centra

Prostory FCHT
Zástupci a studenti FCHT

28. 2. Erasmus Speed Dating        13:30 - 14:00 a 14:30 - 15:00
Prostory EB
Speed dating na téma Erasmus experience

Jaké mají naši studenti zkušenosti s programem Erasmus+? Potkejte se s nimi osobně a poslechněte si jejich zkušenosti a zážitky. Poznejte koordinátory Erasmu. Odpovíme na vaše dotazy, rozptýlíme pochybnosti, pomůžeme s podáním přihlášky. Přijďte si prohlédnout výstavu fotek z Erasmus výjezdů a zasoutěžit si o ceny. Nebude chybět ani občerstvení!
A pokud se ještě na výjezd do zahraničí necítíte, přijďte se informovat o ESN Pardubice, díky kterému můžete zažít Erasmus v Pardubicích. Nebude chybět ani Jazykové centrum se svou nabídkou jazyků, která vás na výjezd připraví.

Published: 26.02.2024

Joint degree program Financial Analytics and Sustainable Finance (FINDATA) je dvouletý společný multidisciplinární magisterský program vyučovaný v angličtině, který propojuje finance a analýzu dat s důrazem na environmentální, sociální a správní aspekty. Etický aspekt a hodnoty Evropské unie se prolínají osnovami všech kurzů. Program je výsledkem spolupráce čtyř evropských univerzit v Česku (Univerzita Pardubice), na Kypru (European University Cyprus), v Itálii (LUMSA University) a v Litvě (Vilnius University) a nabízí společný diplom vydaný všemi partnerskými univerzitami. Jeho cílem je vybavit absolventy komplexními znalostmi z oblasti financí a pokročilých technologií, aby se dokázali vypořádat s výzvami finančních inovací a získat dovednosti a znalosti potřebné pro úspěch v jejich kariéře. Více se o programu dozvíte na jeho webových stránkách. Přihlášky je možné podat do 31. března 2024.

Published: 23.02.2024

Tisíce studentů Univerzity Pardubice dostávají zajímavou šanci. Třetím rokem běží projekt, který za dobré nápady rozdává peníze a stipendia. Letos získá podporu 9 lidí. Uvedla prorektorka Petra Bajerová.

Příkladem můžou být Čaje o páté organizované studentem Michalem Němečkem. „Chceme do univerzitního kampusu přilákat veřejnost na různé besedy. Akce jsou samozřejmě i pro studenty všech fakult. Hosty se snažíme mít z různých vědních oborů, aby připravovaný program byl pestrý. Většina akcí se koná v aule anebo v bistru Laborka.“

Kdo dorazí?

Myšlenku pořádat něco podobného dostal Němeček někdy v roce 2022. „Po spolupořádání akcí na fakultě jsem chtěl pořádat vlastní debaty s vlastními hosty. Přišel jsem s tím za vedením Fakulty filozofické, kde se mi dostalo velké podpory. Tam jsem poprvé dostal informaci o projektu Rozjeď to. Na loňských 7 akcí se nám podařilo přilákat 1350 diváků. Největší pozornost diváků přitáhli František Kinský, Tomáš Czernin, Dana Drábová, lékař Tomáš Šebek,“ vypočítává student.

„Teď v letním semestru nabídneme vzpomínky politického vězně, setkání s novináři Čestmírem Strakatým a Andreasem Papadopulosem, následovat bude debata o politické situaci v USA včetně nadcházejících prezidentských voleb, přivítáme i populárního záchranáře Marka Dvořáka a všechno završíme neformální debatou s Evou a Markem Adamczykovými, tedy olympijskou vítězkou a známým hercem,“ láká Michal Němeček.

Známé osobnosti na studentské pozvání slyší. „Nejtěžší je sladit termíny. Akce nemůžeme pořádat koncem týdne, kdy studenti odjíždějí domů. Hosté bývají velice časově vytížení. Vždy se ale setkáváme s pozitivními reakcemi. Snaží se nám vyjít vstříc.“

Co dalšího studenti připravili a rozjeli? Poslechněte si celý rozhovor.

Rozhovor je se svolením převzatý z Český rozhlas Pardubice. Autor: Jakub Malý, Český rozhlas Pardubice

Published: 23.02.2024

Ústav správních a sociálních věd Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice zve všechny zájemce na přednášku Funkční a organizační pojetí správní kontroly, se kterou vystoupí dne 27. 2. 2024 Mgr. Robin Mlynář (advokát, KVB advokátní kancelář s. r. o.) od 15:00 do 16:30 hod. v učebně EA-02031.

Kontaktní osoba: Mgr. Ing. David Bohadlo, Ph.D. (email: david.bohadlo@upce.cz).

Published: 22.02.2024

Hello, Hola, Ciao, Bonjour, Olá!

Přemýšlíte nad studiem v zahraničí? Láká vás poznávání kultur?  Chcete si zlepšit angličtinu a získat zkušenosti ze zahraničí? Tato informace je určena právě vám! Vyjet můžete na studijní pobyt či na praktickou stáž. A na stáž můžete vyjet dokonce i jako absolventi po státnicích.

Rádi bychom vás informovali, že se můžete přihlásit na Erasmus! Přihlášky pro výjezdy v letním semestru AR 2024/2025 jsou otevřené a deadline pro jejich zaslání je 15. března 2024.

Jak se přihlásit?

Připravte si motivační dopis v angličtině, rozmyslete si, kam byste chtěli jet, v případě studijního pobytu vyplňte předběžný studijní plán (Learning Agreement) a přihlášku pošlete!

Seznam partnerských univerzit pro studijní pobyty naleznete v sekci Studium - Studium a stáže v zahraničí - Studijní pobyt Erasmus - Partnerské univerzity.

Nenechávejte přihlášení na poslední chvíli, už je nejvyšší čas si vybrat, kam vyjedete!

Výběrové řízení má dvě části:

  1. Jazykové testování - online test + friendly talk v angličtině 
  2. Fakultní pohovor, kde zkonzultujete výběr univerzity a předmětů a také vaši motivaci pro výjezd

Více na intranetu v sekci Studium a stáže v zahraničí.

Chcete vědět více?

Veškeré informace o výjezdech v rámci programu Erasmus+ naleznete na studentském intranetu v sekci Studium a stáže v zahraničí. 

A pokud byste měli ještě nějaké dotazy, tak kontaktujte Ing. Štěpánku Kubů, koordinátorku Erasmus+ výjezdů na stepanka.kubu@upce.cz nebo fakultní koordinátorku pí Barboru Paškovou na barbora.paskova@upce.cz.

A pokud byste stále ještě chtěli vědět více, třeba jak to na Erasmu chodí, tak pro vás chystáme 27. února 2024 Erasmus Days, kde se budete moci potkat se studenty, kteří již na Erasmu byli. 

Published: 19.02.2024

Děkan prof. Ing. Jan Stejskal, Ph.D. dnes úspěšně zahájil 2 Erasmus+ Blended Intensive programy na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, jejichž společným tématem je Regional Governance and Development. Na naší fakultě bude celý týden v rámci kombinované mobility pobývat téměř 40 studentů z různých univerzit (Vilnius University,  University of Dubrovnik, Universida de Vigo a University of Public Service Ludovica) a několik zahraničních vyučujících. Čeká je velmi nabitý program přednášek a workshopů, ale také zajímavý doprovodný program. Po této prezenční výuce bude následovat třítýdenní online výuka.