dsc953089604.jpg

Published: 19.12.2023

Rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek jmenoval v pondělí 18. 12. do funkce děkana Fakulty ekonomicko-správní prof. Jana Stejskala.

Jmenovací listinou tak byla oficiálně stvrzena říjnová volba Akademického senátu fakulty. Druhé čtyřleté funkční období Jana Stejskala začne 1. ledna 2024.

prof. Ing. Jan Stejskal, Ph.D. (*1980)
Absolvent Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, kde pokračoval i absolutoriem doktorského studia. Na univerzitě působí od 2006 a je kmenovým pracovníkem Ústavu ekonomických věd FES. Zabývá se veřejnou a regionální ekonomií, soustřeďuje se na problematiku efektivnosti, konkrétně na teorii statku kolektivní spotřeby (problém hodnoty veřejné služby a efektivnost veřejných politik v tvorbě inovací veřejných statků a služeb s vlivem na ekonomicko-sociální rozvoj). Je autorem mnoha monografií a desítek publikací v časopisech a mezinárodních vědeckých konferencích.