Návštěva z RAI University

 

V prvních dvou říjnových týdnech navštívil Fakultu ekonomicko – správní assoc. professor a vedoucí International office Ashish Rami z indické Rai univerzity.

 

Během svého pobytu se setkal s děkankou Romanou Provazníkovou a projednával s ní možnosti spolupráce. S některými proděkany diskutoval o rozdílných a společných rysech studia na daných univerzitách. Doc. Jiří Křupka, proděkan pro vnější vztahy a rozvoj, k jeho návštěvě dodává:“ Bylo nám velkým potěšením setkat se s profesorem Ramim. Jeho návštěva pomohla prohloubit vztahy mezi univerzitami. Dva naši akademičtí pracovníci poletí na Rai univerzitu v lednu, kde se seznámí s místními poměry a navážou na prohloubení těchto vztahů.“

Profesor Rami přednášel pro české i zahraniční studenty. Svými přednáškami na téma Management, Marketing nebo Indická kultura představil a přiblížil studentům styl výuky na indické univerzitě. Během přednášek se studenty diskutoval, zajímal se o jejich názor a zapojoval do výuky pohybové aktivity.

Profesor mimo jiné navštívil místní Mezinárodní centrum a Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy. Účastnil se univerzitních akcí Noc vědců a Na kafe s Erasmem. V neposlední řadě se během svého pobytu seznámil s českou kulturou a také ochutnal českou kuchyni. Prohlédl si pardubické historické památky a neopomněl navštívit hlavní město Prahu.

 „Moje návštěva na Fakultě ekonomicko – správní byla nadmíru úspěšná. Věřím, že spolupráce mezi našimi univerzitami bude nadále pokračovat.“ Řekl na závěr svého pobytu prof. Ashish Rami.