Veřejná správa

Fakulta ekonomicko-správní a její jednotlivá pracoviště dlouhodobě a systematicky spolupracují s řadou průmyslových podniků, firem, ale i orgánů ústřední státní správy, samosprávy, i s mnoha nestátními neziskovými organizacemi. Díky dohodám mezi fakultou a spolupracujícími partnery je možné nabízet našim studentům bakalářských, ale i navazujících magisterských studijních programů propojení jejich nových teoretických znalostí s praxí. Jde o jeden z důležitých příspěvků fakulty k rozvoji praktických dovedností našich studentů, kterým se snažíme zvyšovat jejich konkurenceschopnost na pracovním trhu, ale také již v průběhu studia studenty motivovat k hlubšímu zájmu o studovanou problematiku v řadě stěžejních předmětů.

Cílem odborné praxe je získat praktické zkušenosti. Student by měl odpracovat ve vybrané organizace minimálně 150 hodin, a to s náplní praxe odpovídající zaměření studijního programu.

Druhou důležitou podobou spolupráce je umožnění dlouhodobých stáží. Ty si dojednává na základě nabídky sám student, který má následně možnost požádat fakultu o uzpůsobení rozvrhových povinností. Stáží má směřovat zejména k získání dalších důležitých dovedností vyplývajících z interakce s praxí. Druhým efektem může být i získání dostatečných podkladů pro navržení vlastního tématu bakalářské nebo diplomové práce, resp. její další zpracování.

Firma Nabízená pozice
město Holice referent odboru správy majetku
Centrum investic rozvoje a inovací HK projektový manažer/ka
Národní pedagogický institut ČR Krajský koordinátor pro Pardubický kraj