libiakova_183835.jpg

Published: 05.05.2022

Chcete pokračovat ve studiu na FES a studovat doktorský studijní program? Přečtete si, proč se pro Ph.D. studium rozhodla Ing. Markéta Libiaková, studentka programu Ekonomika a Management.

V čem u Vás spočívá doktorské studium?
Doktorské studium spočívá ve výuce a plnění doktorských předmětů, které jsou pro nás dle studijního programu povinné nebo které jsme si sami zvolili. Dále musíme splnit pedagogickou činnost. To znamená, že vedeme některé semináře a cvičení. Mimo to se ještě věnujeme psaní odborných článků a postupné přípravě naší disertační práce.

Z jakého důvodu jste se na něj dala?
Nabídka doktorského studia pro mě znamenala možnost se věnovat oboru, který mě zajímá a baví. Při rozhodování určitě pomohlo i to, že jsem se na doktorské studium nehlásila sama, ale se svým spolužákem Berniem Vaníčkem.

Co Vám studium dává?
Studium nám dává hlavně možnost dalšího vzdělávání a působení na fakultě. V rámci doktorského studia je možná i spolupráce se zahraničními univerzitami, kdy je krátkodobá stáž v zahraničí dokonce jednou ze studijních povinností.

Více o doktorském studiu, termín přihlášek do 31. května 2022.