Výstava: Pernštejnské ženy a Evropa

Uložit do kalendáře 19-05-2021 10:00 12-10-2021 18:00 Czech republic/Europe Výstava: Pernštejnské ženy a Evropa Univerzita Pardubice a Východočeské muzeum v Pardubicích Vás zve na novou výstavu evropského významu, která nese název Pernštejnské ženy a Evropa.  Výstava Východočeského muzea v Pardubicích vznikla ve spolupráci s Univerzitou... Východočeské muzeum v Pardubicích (Zámek Pardubice)
19. 05. - 12. 10. 2021 Východočeské muzeum v Pardubicích (Zámek Pardubice)
Ústav historických věd
UHV
Výstava Pernštejnské ženy a Evropa

Univerzita Pardubice a Východočeské muzeum v Pardubicích Vás zve na novou výstavu evropského významu, která nese název Pernštejnské ženy a Evropa

Výstava Východočeského muzea v Pardubicích vznikla ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a je součástí programu pernštejnského roku připomínajícího 500 let renesance v Čechách.

Její autoři Pavel Marek a Tomáš Libánek v ní ukazují, jak novověké šlechtické ženy přispívaly k formování evropské kulturní identity, a to na příkladu příslušnic rodu Pernštejnů, který je neodmyslitelně spjat s pardubickým zámkem. Podkladem pro scénář výstavy byla kniha Pavla Marka Pernštejnské ženy. 

Výstava ukazuje, jak novověké šlechtické ženy – příslušnice rodu Pernštejnů – přispívaly k formování evropské kulturní identity. Součástí výstavy budou i ukázky historických oděvů z 16. století, které představí Martina Hřibová.

Výstava je otevřena 19. 5. 2021 – 12. 10. 2021
denně mimo pondělí, od 10 do 18 hodin. 


Výstava se koná pod záštitou náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Linka a náměstka primátora města Pardubic Jana Mazucha.

Výstava Pernštejnské ženy a Evropa