default alt fes

Published: 28.11.2017

Informace pro studenty 2. ročníku bakalářského studijního oboru Management podniku

Vážené studentky, vážení studenti,

obor Management podniku je v prezenčním studiu od letního semestru 2. ročníku strukturován do dvou specializací:

• Management malých a středních podniků
  • Manažerská etika

Vaší povinností je si v termínu od 1. 12. 2017 do 5. 1. 2018 jednu z těchto specializací vybrat.  Elektronickou přihlášku najdete na adrese https://stag.upce.cz/specializace/.

Vyplnění a odeslání elektronické přihlášky je závazné.

Pokud tak neučiníte a neuvedete svou preferenci, budete následně zařazeni do studijního zaměření dle potřeb Fakulty ekonomicko-správní.

Daná specializace bude otevřena při minimálním počtu 10 studentů.

Jednotlivé předměty studijních specializací naleznete na http://portal.upce.cz

Charakteristika zaměření Management malých a středních podniků

Specializace je zaměřena na malé a střední podnikání a jednotlivé aspekty řízení těchto podniků. Je určena posluchačům, kteří budou v budoucnu působit v ziskové a neziskové podnikatelské sféře i ve veřejné správě v různých funkcích, ve výrobních podnicích, komunálních podnicích a v podnicích služeb. Těžiště výuky spočívá v přípravě posluchačů na zvládnutí procesů zakládání malých a středních podniků, řízení jejich činností, řízení nadací či občanských sdružení, řízení dlouhodobého rozvoje i v krizových situacích.

Charakteristika zaměření Manažerská etika

Specializace je určena posluchačům, kteří chtějí vykonávat činnosti asistenta managera a tím získávat praktické zkušenosti k výkonu manažerských funkcí. Důraz je kladen na osvojení manažerské etiky a její implementaci do praxe především v mezilidských vztazích, a to jak uvnitř podnikatelských subjektů a institucí veřejné správy, tak i v jejich sociálně ekonomickém okolí. Pozornost je věnována i významu, působení a přínosu metod sociální odpovědnosti podniků (Corporate Social Responsibility). Aplikace manažerské etiky v stakelholder managementu umožní předcházet krizových situacím a po poznání specifických podmínek podniku se uplatnit ve výkonných manažerských funkcích.