Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

6d7378cb-2277-491c-941f-e697c3439a7ckarolina-matouskova91265.jpeg

Published: 22.02.2024

Hello, Hola, Ciao, Bonjour, Olá!

Přemýšlíte nad studiem v zahraničí? Láká vás poznávání kultur?  Chcete si zlepšit angličtinu a získat zkušenosti ze zahraničí? Tato informace je určena právě vám! Vyjet můžete na studijní pobyt či na praktickou stáž. A na stáž můžete vyjet dokonce i jako absolventi po státnicích.

Rádi bychom vás informovali, že se můžete přihlásit na Erasmus! Přihlášky pro výjezdy v letním semestru AR 2024/2025 jsou otevřené a deadline pro jejich zaslání je 15. března 2024.

Jak se přihlásit?

Připravte si motivační dopis v angličtině, rozmyslete si, kam byste chtěli jet, v případě studijního pobytu vyplňte předběžný studijní plán (Learning Agreement) a přihlášku pošlete!

Seznam partnerských univerzit pro studijní pobyty naleznete v sekci Studium - Studium a stáže v zahraničí - Studijní pobyt Erasmus - Partnerské univerzity.

Nenechávejte přihlášení na poslední chvíli, už je nejvyšší čas si vybrat, kam vyjedete!

Výběrové řízení má dvě části:

  1. Jazykové testování - online test + friendly talk v angličtině 
  2. Fakultní pohovor, kde zkonzultujete výběr univerzity a předmětů a také vaši motivaci pro výjezd

Více na intranetu v sekci Studium a stáže v zahraničí.

Chcete vědět více?

Veškeré informace o výjezdech v rámci programu Erasmus+ naleznete na studentském intranetu v sekci Studium a stáže v zahraničí. 

A pokud byste měli ještě nějaké dotazy, tak kontaktujte Ing. Štěpánku Kubů, koordinátorku Erasmus+ výjezdů na stepanka.kubu@upce.cz nebo fakultní koordinátorku pí Barboru Paškovou na barbora.paskova@upce.cz.

A pokud byste stále ještě chtěli vědět více, třeba jak to na Erasmu chodí, tak pro vás chystáme 27. února 2024 Erasmus Days, kde se budete moci potkat se studenty, kteří již na Erasmu byli.