spolecna_203159.jpg

Published: 11.05.2023

Studenti prvního ročníku nově otevřeného studijního programu Digitální podnikání si vyzkoušeli v letním semestru v rámci předmětu Digitalizace podnikání a společnosti, jak se pracuje v týmu na velkých projektech. Prvotní brainstorming přinesl 270 nápadů, ze kterých studenti vybrali 27 kvalitních projektů, které pod vedením garantky předmětu doc. Hany Kopáčkové postupně rozpracovávali. Na závěrečné prezentaci se již představilo 6 nejlepších projektů, které mohli hodnotit jak všichni studenti, tak pozvaní hosté. Nejvíce bodů získal projekt „Kadeřnictví Háro“. Toto kadeřnictví mělo k dispozici tzv. magické zrcadlo, které pomocí virtuální reality ukazovalo, jak by zákaznice vypadala při změně účesu. Pozvaným hostům se nejvíce líbil projekt „Face ID“, kde studenti navrhli zavést pro vstup do závodu místo papírových průkazek  skenování obličeje a otisku prstu.