hausmanova_gmc_175047.jpg

Published: 10.11.2021

Na jaře letošního roku jsme vás informovali, že studentky FES Lenka Jonová a Nikola Hausmannová (jako tým „Fesáci“) obstály v konkurenci dalších sedmdesáti týmů z různých vysokých škol ČR v největší strategické a manažerské soutěži na světě Global Management Challenge. Letos na podzim má příběh krásné pokračování.

Díky výhře v národním finále se dostaly na samotné mistrovství světa, které se konalo v ruském městě Nižnij Novgorod 27. 9. - 29. 9. 2021. Ve finále se utkali hráči z 23 zemí světa, např. Angoly, Austrálie, Běloruska, Brazílie, Číny, Kolumbie, Ekvádoru, Estonska, Indie, Macaa, Mexika, Ruska, Španělska, Senegalu, Portugalska, Polska, Slovenska a dalších. Díky velkému úsilí studentek FES získala Česká republika 7. místo na mistrovství světa.

Jak řekla Nikola Hausmannová: „Věřím, že každý hráč si ze hry odnese zážitek, zkušenost obstát v silné konkurenci a šanci se ukázat. Díky této soutěži jsem získala atraktivní stáž v prestižním podniku Czechoslovak group a. s.

Studentkám Lence Jonová a Nikole Hausmannové ze srdce gratulujeme!! Věříme, že jejich úspěch inspiruje další studenty k účasti v letošním kole soutěže GMC.

Co je vůbec GMC?

Global Management Challenge neboli GMC, je největší světová strategická hra v oblasti managementu. Hlavním organizátorem soutěže je GMC World se sídlem v Portugalsku, v ČR GMC Czech Republic. Smyslem soutěže je provést sekvenci rozhodnutí tak, abyste dokázali získat co největší podíl trhu. Jako hráč, alias manažer a majitel firmy, rozhodujete o stavu výroby, počtu zaměstnanců, distribučních kanálech, reklamním budgetu apod. Algoritmus po každém z vašich rozhodnutí vyhodnotí vaši situaci na trhu. Vyhrává tým, jehož podíl na trhu bude po posledním rozhodnutí největší.

Hra začíná národním kolem. V posledním ročníku hrálo přes 70 týmů, z čehož cca 60 % týmů bylo tvořeno studenty vysokých škol a 40 % týmů bylo tvořeno různými odborníky z podniků, především z oblastí financí a HR. Z vysokých škol mělo největší zastoupení FES UPCE (cca 15 týmů), ale zapojily se třeba i univerzity v Hradci Králové, v Jihlavě, v Plzni nebo VSFS v Praze. Z podniků měl pak největší zastoupení holding CSG, dále Česká spořitelna, PWC nebo České dráhy.

Co potřebujete znát?

Značnou výhodou pro úspěch je znalost zákonitostí trhu, výkazů, reportů a angličtiny. Pokud někoho z vás tato zkušenost zaujala, neváhejte se zúčastnit prestižní akce a soutěžit s těmi nejlepšími. Více informací naleznete na: www.gmccze.cz

Co získáte?

Odměnou za vaše úsilí bude nejen úspěch na národním, ale i celosvětovém poli. Získáte možnost ověřit si své teoretické poznatky z akademické půdy v praxi. Výhra v obdobných soutěžích zkrášlí vaše CV, díky čemuž získáte jako absolvent u pohovorů výhodu. Proto neváhejte a napište přímo organizátorům na www.gmccze.cz. Poskytnou vám užitečné informace, herní příručku, zkušenosti a zodpoví veškeré vaše dotazy.