default alt fes

Published: 25.04.2016

Studenti z FESky skončili na finále Global Management Challenge šestí.

Patnáctým ročníkem největší manažerské soutěže světa v řízení virtuálních firem Global Management Challenge pořádně zahýbal český tým Answer 42 ve složení Ing. Lucie Jelínková, Ing. Lukáš Kruml a Bc. Michal Vilímek. V konkurenci téměř třiceti zemí z celého světa nakonec trojlístek z Fakulty ekonomicko-správní vybojoval krásné šesté místo. Gratulujeme!

Do čínského finále, které se v Macau konalo od 18. do 20. dubna, postoupili studenti již v březnu, a to díky vítězství v národním kole v Praze.

V Macau pak nejdříve absolvovali semifinále ve žluté skupině, kde se střetli s týmy Pobřeží slonoviny, Macao, Maroko, Portugalsko, SAE, z níž postoupili do finále dokonce z prvního místa. Samotné finále se pak konalo ve středu 20. dubna a o první místo bojovalo Česko spolu se sedmi týmy –  Marokem, Slovenskem, Čínou, Ruskem, Lotyšskem, Brazílií a Keňou. Český tým se nakonec umístil na krásném šestém místě.

Finální umístění v mezinárodním finále GMC v Macau:

1. místo Rusko ... 5,159,243

2. místo Čína ... 4,972,831