cs_1_182277.jpg

Published: 06.04.2022

V pátek 1. dubna se vybraní studenti navazujícího studijního programu Finance a bakalářského studijního programu Ekonomika a management, specializace Management finančních institucí zúčastnili workshopu Bankovní identita a její budoucnost v centrále České spořitelny (ČS) v Praze, v oddělení Compliance. Workshop proběhl aktivní formou, kdy po krátkém představení BankID ze strany zaměstnanců ČS byli studenti rozděleni do týmů, v nichž si měli připravit vlastní návrh využití BankID, a tyto návrhy poté prezentovali před ostatními. Následně proběhlo vyhodnocení zaměstnanci ČS a všechny týmy obdržely věcné ceny. Nejlépe byly hodnoceny návrhy projektů propojujících BankID s informacemi personálních agentur a usnadňující tak poskytování a zjišťování informací na trhu práce a projekt „my“studentID, který propojoval BankID s informacemi vysokých škol, a tím navrhl usnadnění administrativy spojené se studiem na vysoké škole. Nicméně všechny projekty od zúčastněných studentů byly hodnoceny zaměstnanci ČS velmi kladně a v budoucnosti tak mohou být užitečné při dalším rozvoji a využívání BankID. Zároveň zaměstnanci ČS ocenili aktivitu studentů a doufají, že tento workshop byl pro studenty praktickým přínosem.