default alt fes

Published: 07.12.2017

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice se připojuje k vyjádření soustrasti s úmrtím předsedkyně Českého statistického úřadu Ivy Ritschelové. Bývalá rektorka Univerzity Jana Evangelisty Purkyně zemřela po těžké nemoci v neděli 3. prosince 2017 ve věku 53 let.

Prof. Ing. Iva Ritschelová, CSc., byla do funkce předsedkyně Českého statistického úřadu jmenována na návrh vlády prezidentem republiky dne 1. září 2010. Během svého působení se zasadila o významnou modernizaci procesů tvorby statistik, včetně elektronizace sběru dat. Snížila celkovou administrativní zátěž v oblasti statistických zjišťování o více než 35 %. Zasazovala se o zvyšování statistické gramotnosti široké veřejnosti. Měla bohaté zahraniční pracovní zkušenosti. Byla autorkou desítek odborných publikací zaměřených na environmentální ekonomii a politiku životního prostředí.

S Fakultou ekonomicko-správní velmi úzce spolupracovala – byla členkou vědecké rady fakulty, s našimi akademickými pracovníky řešila několik vědeckých projektů, jejichž výsledky spolu s nimi publikovala.  Její odchod znamená pro fakultu, ale i pro mnohé z nás velkou osobní ztrátu.

Romana Provazníková

děkanka