Seznamovák FES se opět vydařil

9. 9. 2021

V letošním roce již podeváté připravili studenti FES seznamovací setkání pro budoucí prváky. V areálu Sklář  Ostružno u Jičína tak mělo možnost 120 nových studentů FES se vzájemně seznámit a nastartovat studentský život ještě dříve, než nastane každodenní studování. Čtyřdenní program byl naplněný sportovními turnaji, zábavnými soutěžemi, přednáškami i  výlety. Přátelskou atmosféru celého setkání navíc umocnilo i krásné počasí.

V úterý 7. 9. 2021 doplnilo program i 16 zástupců FESky v čele s jejím děkanem prof. Stejskalem. Ten společné setkání zahájil a v neformální přednášce představil blíže fakultu a univerzitu. Ve fakultním týmu nechyběla ani  proděkanka pro studium doc. Komárková.  V  přátelském duchu se nesla i setkání na jednotlivých stanovištích, které jsme pro studenty připravili. Studenti si mohli například vyzkoušet, jak využít získanou 40ti miliónovou dotaci, jak a kde výhodně investovat, jak argumentovat v diskuzi, ve které se sejde ekonom a politik. Na dalších stanovištích se seznámili s GPS navigací a s leteckými snímky, které vytvořily drony nebo si povídali o tom, kde ve světě kolem nás se potkáme s matematikou. Zároveň se studenti dozvěděli, že na naší fakultě se nemusí matematiky skutečně bát, s námi se ji naučí.  Skupinka studentů si pod vedením dr. Mandyse vyzkoušela, jak rychle a dobře se umí rozhodovat.  Studentům se líbila i hra Kin-ball, kterou do areálu přivezli dva zástupci Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice

Velkému zájmu studentů se těšil i stánek „Study-point“, ve kterém během dne odpovídala na dotazy referentka studijního oddělení nebo stanoviště k výjezdům na Erasmus+, kde své zkušenosti z Erasmu a cestování předávala studentka navazujícího studia.

Všem organizátorům letošního fakultního Seznamováku děkujeme a budoucím studentům přejeme, ať jim nově nalezená přátelství pomohou zvládnout všechny případné překážky ve studiu.

Ivana Veselá
Oddělení pro vnější vztahy a rozvoj FES