Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

Published: 09.05.2024

Rekordních 55 387 kilometrů uběhli, ujeli a ušli studenti a zaměstnanci Univerzity Pardubice během akce Rozhýbejme univerzitu. Zdolali tak vzdálenost delší než obvod rovníku a překonali loňský výsledek o neuvěřitelných 20 tisíc kilometrů. Do čtvrtého ročníku výzvy, kterou organizuje Katedra tělovýchovy a sportu UPCE, se zapojilo celkem 557 sportovců ze všech 7 fakult a rektorátu.

V dubnu si zaměstnanci a studenti UPCE zaznamenávali svůj aktivní pohyb ve třech kategoriích. Pro zapojení do soutěže stačilo účastníkům ujít minimálně čtyři kilometry nebo uběhnout dva kilometry a na kole ujet 10 kilometrů.

V souboji fakult se naše fakulta umístila na výborném druhém místě. Sportovně jsme byli ale nejaktivnější, po celý měsíc si zapisovalo pohyb 192 lidí. Zástupci FESky ujeli na kole 4848 km, uběhli 2758 km a ušli 4632 km

Nejlepšími jednotlivci za Fakultu ekonomicko-správní byli studenti Ondřej Hronek (kolo), Simona Válková (běh) a Aneta Venclová (chůze). Aneta zároveň ovládla kategorii chůze mezi všemi studenty. Nachodila neuvěřitelných 555 km. Ze zaměstnanců jsou vítězi Kateřina Příhodová (kolo), Helena Oborníková (chůze) a Radka Bartoníčková (běh).

Všem, kteří přispěli k celkovému počtu 12238 km gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci FESky.