sychra-178740.jpg

Published: 21.06.2023

Vojtěch Sychra (21) studuje druhým rokem Ekonomiku regionálního sportu. Zároveň hraje v prvoligovém týmu fotbalového klubu Pardubice. Po ukončení ligové soutěže jsme se ho mimo jiné zeptali, jak zvládá propojit vrcholový sport se studiem.

Kdo vás přivedl k fotbalu? Jsou vaši rodiče fotbaloví fanoušci?
K fotbalu jsem se dostal v první třídě na základní škole v Ústí nad Orlicí, kde jsem seděl vedle spolužáka, který už fotbal hrál. Tak jsme se s rodiči dohodli, že to zkusím a začnu hrát taky. Rodiče mi fandí od úplných začátků, ale pořádnými fanoušky se stali až poslední rok, kdy mohli začít jezdit na nový domácí stadion do Pardubic.

Vycházejí vám trenéři vstříc ve studiu?
Od začátku studia si domlouvám na každý semestr individuální plán, jelikož trénujeme každý den, takže to je náročné hlavně časově. Jsem moc rád, že jsem s trenéry zatím nikdy problém neměl a vždy se dokážeme nějak domluvit. Fotbal je na prvním místě.

Na FES studujete Ekonomiku regionálního sportu. Které předměty vás nejvíc zaujaly?
Přiznám se, že Makroekonomie ani Mikroekonomie to opravdu není, nejvíce mě baví předměty, které jsou nějak propojeny se sportem. Například Řízení a financování sportu. Dále pak sportovní předměty jako plavání, sportovní hry nebo nějaký kurz.

V Pardubicích jste od třinácti let, jaký je to pocit hrát před vyprodanou CFIG Arenou?
První zápasy jsem si to vůbec neuvědomoval, ale poslední zápasy, když jsem viděl, že fanoušci vyprodají každý zápas, tak jsem za to byl opravdu strašně rád. Je to skvělý pocit pro každého sportovce. Určitě to pro mě znamená moc i kvůli tomu, že jsem odchovanec Pardubic.

Jak byste okomentoval zápas s Jabloncem, kdy jste dával velmi důležitý gól?
Do zápasu s Jabloncem jsme šli po nevydařeném výsledku z posledního domácího zápasu se Zlínem. Zápas s Jabloncem byl hned za 3 dny a my věděli, že tenhle zápas prostě musíme vyhrát. Chtěli jsme hrát naši hru a vstřelit brzo vedoucí branku, což se nám podařilo a zápas jsme zvládli vyhrát 2:0. Ukázali jsme tak obrovskou sílu našeho týmu. Po zápase jsem byl moc rád za vstřelenou branku a zároveň moji první na domácím stadionu. Dodalo mi to sebevědomí do poslední části sezóny, kterou jsme úspěšně zakončili.

Foto: David Haan