dod_fes_2020_01_30_20_145501.jpg

Published: 23.03.2020

Fakulta ekonomicko-správní nabízí letošním maturantům zcela novou specializaci Ekonomika regionálního sportu. Zaujmout by mohla všechny zájemce, kteří mají rádi sport a chtějí se dozvědět více o jeho financování, případně by chtěli sportovní klub řídit nebo pro něj efektivně čerpat dotace.

Co vás naučíme?

Získáte širší přehled o tvorbě veřejných rozpočtů, místních a regionálních financích. Detailněji se ve studiu zaměříte na problematiku financování sportu v regionech, tedy na možnosti využití dotačních titulů MŠMT, resortních center, sportovních svazů, sportovních asociací. Dozvíte se, jak může sportovní klub efektivně jednat se zastupiteli obce či kraje při vyjednávání podpory sportu. Vysvětlíme vám, na základě jakých kritérií se o dotacích rozhoduje, jak správně jednat s žadateli o dotaci i jak nejlépe žádost sepsat.

Dozvíte se, jak hospodaří sportovní organizace sdružené ve sportovních asociacích a svazech podporovaných obcemi a kraji, jak je to s problematikou správy sportovních areálů a majetku sportovních organizací, jak správně zaúčtovat účetní případy ve sportovních organizacích. V marketingu Vás naučíme, jak nejlépe sportovní úspěchy „prodat“.

Zároveň si vyzkoušíte organizaci a pořádání sportovních kurzů, táborů, sebeprožitkových a sebepoznávacích aktivit, zúčastníte se soustředění, turnajů, soutěží. Budete umět naplánovat, zorganizovat a vyhodnotit sportovní akce jako jsou turnaje, soutěže, kurzy, tábory a jiné volnočasové aktivity.

Čím budete

Úspěšným absolvováním studia budete připraveni pracovat v příslušných odborech správních orgánů (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - MŠMT, krajské úřady, magistráty apod.), které rozhodují o dotacích a podpoře sportu. Rovněž se budete moci uplatnit v různých sportovních organizacích, asociacích a svazech a řídit tak procesy uvnitř sportovní organizace. To vše proto, že budete umět rozklíčovat a vyhodnotit zaměření dotačních programů MŠMT, resortních center, sportovních svazů, programy podpory sportu krajů, měst, obcí a sestavit rozpočet. Budete rozumět problematice správy objektů, hmotného a nehmotného majetku, obchodních a pracovních smluv.

Specializace je součástí bakalářského studijního programu Hospodářská politika a veřejná správa, do kterého fakulta letos chce přijmout až 170 studentů. Více informací o nové specializaci zde.