fes_-_nmgr_-_rizeni_obci_a_regionu_204260.jpg

Published: 06.06.2023

V souladu se Strategií rozvoje naší fakulty se nám podařilo úspěšně akreditovat navazující (akademicky zaměřený) studijní program Řízení rozvoje obcí a regionů. Při přípravě studijního programu jsme vycházeli z potřeb trhu práce, které identifikovali potenciální zaměstnavatelé – organizace veřejného sektoru fungující na úrovni kraje (Pardubický kraj, st. město Pardubice, krajská reprezentace Czechinvestu, Pardubický podnikatelský inkubátor a další).

Nový studijní program je zaměřen velmi podobně jako původně realizovaný program Ekonomika veřejného sektoru, který je na fakultě realizován již mnoho let. Ve studijním plánu zůstávají základní teoretické ekonomické předměty (Mikroekonomie II, Makroekonomie II, Veřejná ekonomie II, Veřejné finance II, Ekonomika veřejných služeb), dále pak skupina předmětů pokrývajících IT kompetence (Pokročilé analýzy dat pro ekonomy, Business inteligence, Pokročilé zpracování a vizualizace dat) a předměty, v nichž studenti zdokonalí své komunikační kompetence, práci s informacemi apod. (Information resources, Týmová spolupráce a komunikace, Aktuální ekonomické otázky). Specializačními předměty, které studenty mají připravit na řízení rozvoje obcí a regionů, jsou zejména Inovace a udržitelný rozvoj regionů, Projektový management II, Hodnocení veřejných projektů a zakázek.

Specifikem tohoto programu je i bohatý rozsah praxe, které budou probíhat v druhém a třetím semestru a budou spojeny s vybíráním tématu diplomové práce. V rámci diplomové práce by pak studenti měli zpracovat řešení nějakého praktického problému organizace/obce/kraje, kde bude realizovat svoji praxi.

Poslední semestr je věnován především zpracování diplomové práce, proto v tomto semestru jsou zařazeny jen dva předměty. Státnice se skládají z Ekonomie (Mikroekonomie II, Makroekonomie II) a Ekonomiky veřejného sektoru (Veřejná ekonomie II, Veřejné finance II, Inovace a udržitelný rozvoj v regionu).

Věříme, že nově akreditovaný studijní program Řízení rozvoje obcí a regionů nabídne studentům kvalitní přípravu na budoucí povolání.

Přihlášky je možné zaslat do 7. 8. 2023. Další informace najdete na portálu studuj.upce.cz včetně E-Přihlášky