absolventi_22_23_196313.jpg

Published: 12.12.2022

Na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice se od října opět konala pro seniory a zájemce z řad veřejnosti všech věkových kategorií Univerzita třetího věku. Do zimního semestru se přihlásilo téměř 70 zájemců.

Celkem deset přednášek mělo společné téma „Ekonomie a stát v historické perspektivě“. Na každém setkání se populárně naučnou formou představilo jedno téma z historie ekonomie, které doplnilo další z oblasti správy státu. Studenti se například dozvěděli jak, kdy a proč vznikla ekonomie, jaké byly zásadní milníky československého hospodářství, jak se podnikalo za první republiky nebo zda byla kuponová privatizace geniální tah nebo obří tunel.  Přednášející byli nejen vysokoškolští pedagogové, ale rovněž odborníci z praxe, se kterými fakulta dlouhodobě spolupracuje.
Série přednášek byla ukončena exkurzí do Východočeského muzea, kde se studenti seznámili v numizmatické expozici s historií peněz.

Velmi si vážíme zájmu o U3V a všem studentům gratulujeme k jejímu úspěšnému absolvování.