Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

Published: 05.06.2023

Děkan fakulty prof. Jan Stejskal odměnil nejlepší účastníky akce Rozhýbejme univerzitu. Tradiční akci pořádala Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. Zapojilo se do ní celkem 420 studentů a zaměstnanců, z toho 111 jich bylo z FES. Celkem ujeli, ušli nebo uběhli 6 235 km.

Po celý duben si zaměstnanci a studenti UPCE zaznamenávali svůj aktivní pohyb ve třech kategoriích. Pro zapojení do soutěže stačilo účastníkům ujít nebo uběhnout minimálně čtyři kilometry a na kole ujet 10 kilometrů. Délku trasy si univerzitní sportovci sledovali pomocí mobilních aplikací.

V souboji fakult se naše fakulta umístila na druhém místě.  Její zástupci ujeli na kole 1 941 km, uběhli 1 205 km a ušli 3 088 km. Nejlepšími jednotlivci za Fakultu ekonomicko-správní byli studenti Tomáš Jansa (kolo), Aneta Venclová (chůze), Jana Tichá (běh). Ze zaměstnanců Ing. Michal Kuběnka, Ph.D. (kolo), Helena Oborníková (chůze), Ing. Kateřina Myslivcová, Ph.D. (běh).

Celkové vítězství obhájila Fakulta chemicko-technologická, na třetím místě skončila Dopravní fakulta Jana Pernera. Všichni účastníci akce celkem absolvovali rekordních 34 649 km.