Krajské kolo Ekonomické olympiády pro SŠ

Uložit do kalendáře 09-02-2023 9:00 09-02-2023 12:00 Czech republic/Europe Krajské kolo Ekonomické olympiády pro SŠ Účastníci krajského kola Ekonomické olympiády pro střední školy se opět potkají na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.  Krajské kolo Ekonomické olympiády je pořádáno pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina... EB-E1
09. 02. 2023 EB-E1
Krajské kolo Ekonomické olympiády pro SŠ

Účastníci krajského kola Ekonomické olympiády pro střední školy se opět potkají na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. 

Krajské kolo Ekonomické olympiády je pořádáno pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a uskuteční se dne 9. 2. 2022 od 9.00 hod.

Krajská kola soutěže se budou konat téměř ve všech krajích České republiky a zúčastní se jich více než 1000 studentů. Na krajských kolech se studenti mohou těšit také na zajímavé přednášky a diskuzní panely předních osobností z českého businessu či ekonomie.

Ekonomická olympiáda pro střední školy je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena žákům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí žáků v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB) a je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku. 

Ekonomická olympiáda je unikátním projektem, který se zaměřuje na rozvoj finanční a ekonomické gramotnosti žáků formou pestré soutěže sestávající ze školního, krajského a finálního kola. 

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice finalistům soutěže nabízí přednostní přijetí ke studiu do studijních programů Finance a Ekonomika a management.

Krajské kolo Ekonomické olympiády pro SŠ
FES UPCE, Institut ekonomického vzdělávání z. ú.
doc. Ing. Jan Černohorský, Ph.D.
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.