Konference o budoucnosti Evropy v ČR
Online kontakt

Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s Úřadem vlády České republiky a Kanceláří Evropského parlamentu v ČR Vás zve sledovat slavnostní zahájení Konference o budoucnosti Evropy v České republice dne 3. června 2021 od 16:00 do 18:00. Celou událost bude možné sledovat online na adrese https://ec.europa.eu/czech-republic/news/COFE2021_cs a také na facebookových stránkách pořadatelů.

Půjde o moderovanou diskusi významných osobností a zástupců občanské společnosti. Svou účast potvrdili Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise, Dita Charanzová a Marcel Kolaja, místopředsedové Evropského parlamentu, Milena Hrdinková, státní tajemnice pro evropské záležitosti, Mikuláš Bek, předseda Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR, Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, Vlado Bartovic, ředitel Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM, Ondřej Houska, novinář, Jana Soukupová, zakladatelka iniciativy Youth Speak Up a sociolog Martin Buchtík. Moderátorkou bude Jolana Voldánová.

Všechny osobnosti budou odpovídat na 10 otázek o budoucnosti Evropy a roli České republiky v Evropské unii. Dotazy předem zformuluje kolegium 100 reprezentativně vybraných občanů ČR rozdělených do 10 skupin. Na úvodní akci navážou regionální diskuze pořádané sítěmi Eurocenter a Europe Direct ve všech krajských městech. První tři debaty proběhnou online na facebookových profilech Eurocenter: 7. 6. v Plzni, 15. 6. v Pardubicích a 17. 6. v Ostravě. Další budou následovat po letní přestávce. Více informací o těchto akcích naleznete na portálu Euroskop.cz.

Konference o budoucnosti Evropy

Konference o budoucnosti Evropy je celoevropský projekt, který byl zahájen 9. května letošního roku u příležitosti Dne Evropy. Příspěvky ze všech akcí souvisejících s konferencí budou shromažďovány na jediném místě, kterým je digitální platforma. Konečný výsledek konference bude představen ve zprávě společnému předsednictví, jež se rovněž objeví na vícejazyčné platformě. Představitelé Komise, Rady a Evropského parlamentu následně co nejdříve rozhodnou, jak na tuto zprávu v rámci svých pravomocí a v souladu se smlouvami EU navážou.