karolis_jonutis_183477.jpg

Published: 02.05.2022

Minulý týden se na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice konal kulatý stůl s názvem Populism?!, který byl realizován společně s Filozofickou fakultou Univerzity Pardubice. Tento workshop vedl Karolis Jonutis, PhD. z Vilnius University, který působí jako postdoktorand na partnerské Klaipeda University v Litvě. Karolis Jonutis v současné době řeší projekt financovaný The Research Council of Lithuania zkoumající populismus v zemích střední a východní Evropy a na naši fakultu přijel na měsíční stáž, jejímž cílem bylo poznat reálie české politické scény a získat rozhovory s některými politiky. Během kulatého stolu si akademičtí pracovníci zabývající se problematikou populismu vyměnili svoje poznatky a dohodli se na další spolupráci ve výzkumu tohoto tématu, které bude pravděpodobně stále častěji přítomno v našich životech v důsledku zhoršené ekonomické situace pandemií Covid-19 a konfliktem na Ukrajině.