studentbroker82183.JPG

Published: 28.08.2023

Studentky Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice v letošním roce navázaly na úspěchy studentů z minulých ročníků a ovládly dvě z pěti hodnocených míst v akciové části burzovní hry Studentbroker.

„Studentbroker není jen hra, ale i cesta k zaměstnání a osobní kariéře. Tato burzovní hra dává určitou formu zkušenosti z investování do akcií na světových trzích, ale také otevírá některým studentům brány zaměstnání nejen ve společnosti Fio, ale i v dalších finančních institucích“, dodává Ing. Josef Novotný, Ph.D. z Ústavu podnikové ekonomiky a managementu.

Všichni zájemci o tento program mají možnost naučit se obchodovat s akciemi a zároveň změřit své síly mezi jednotlivými univerzitami. V letošním roce se do projektu zapojilo celkem šest vysokých škol a univerzit.

Studijní interaktivní program simuluje reálné obchodování na vybraných světových burzách v Německu, USA a České republice. Na začátku získá každý účastník jeden milion korun pro investice do českých a zahraničních akcií. Během letního semestru studenti s akciemi obchodují a snaží se je co nejvíce zhodnotit. Výsledky se po ukončení semestru vyhodnotí a ti nejlepší získají zajímavé odměny. Interaktivní program připravily RM-SYSTÉM, Česká burza cenných papírů a Fio banka.

V rámci akciových trhů se do první pětky mezi jednotlivci dostaly dvě hráčky z FESky, když obsadily druhou a třetí příčku. Nejlepší účastnící z Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice se stala Gabriela Klánová, která disponovala majetkem ve výši 1.076.674 Kč a své akciové portfolio zhodnotila o 7,67 %. Třetí místo obsadila Michaela Smrčková, která disponovala majetkem ve výši 1.070.665 Kč a své akciové portfolio zhodnotila o 7,07 %.

Za reprezentaci fakulty ocenil studentky děkan fakulty prof. Ing. Jan Stejskal, Ph.D.