default alt fes

Published: 26.01.2018

Na konci roku 2017 se ve Finsku na Karelia University of Applied Sciences sešla pracovní skupina projektu Empowering Regional Development and Innovations (ERDI).  Klíčové téma celého setkání bylo nastavení systému praxe studentů včetně vytvoření Moodle kurzů předmětů „Innovation Ekosystem a Environmental Management.  V rámci praktických workshopů bylo diskutováno, co potřebují pro realizaci praxe studenti, mentoři z praxe a zástupci univerzity. Důraz byl kladen na jednoduchost, srozumitelnost a praktičnost celého systému. Zvláštní pozornost věnovali diskutující tématu osobnostních kompetencí a jejich podpoře u studentů. Studenti Karelia University na začátku celého procesu projdou jednoduchou osobnostní diagnostikou. V průběhu kurzu si budou moci vyzkoušet, jaké je to definovat si svou roli v pracovním procesu v rámci organizace. Na základě dílčích zkušeností z probíhající stáže zjistí, jakou mohou mít roli v pracovní skupině, vyzkouší si jednoduché techniky v rámci videokonference na posílení individuálních dovedností, budou analyzovat posuny ve svém osobním směřování a dokáží definovat své silné a slabé stránky jako člena pracovního týmu. Kurz bude realizován již od letošního letního semestru a problematiku soft skills bude mít na starosti Mgr. Jan Mandys, Ph.D.

Cílem projektu ERDI (Empowering Regional Development Innovations, 562603-EPP-1-2015-1-FI-EPPKA2-KA, programu Erasmus+ Knowledge Alliances) je zvýšit míru praktických znalostí studentů univerzit, a tím zlepšit nejen jejich vlastní konkurenceschopnost na trhu práce, ale především v dlouhodobém horizontu konkurenceschopnost regionálních ekonomik. Zapojeno je 11 subjektů z výzkumné, veřejné i privátní sféry.

Více o projektu: http://erdiproject.eu/