kopackova_178473.jpg

Published: 03.02.2022

S platností od 1. 2. 2022 nastoupila do funkce proděkanky pro vnitřní záležitosti FES doc. Ing. Hana Kopáčková, Ph.D. Při této příležitosti jsme paní proděkankce Kopáčkové položili 3 otázky.

Na co se jako proděkanka pro vnitřní záležitosti chcete zaměřit?

Stávám se proděkankou v půlce volebního období, z důvodu odchodu doc. Černohorské na místo prorektorky. To znamená, že procesy, které ovlivňují chod fakulty, už jsou nastavené a fungují. Mým cílem je navázat na práci mé předchůdkyně a pokračovat v rozjetých úkolech. V mé zodpovědnosti zůstávají činnosti související s akreditacemi a kontrolními zprávami, budu komunikovat s Radou pro vnitřní hodnocení UPa. Aktivit bude celá řada, protože se na fakultě chystají nové studijní programy, abychom byli atraktivní pro nové studenty. Další důležitou oblastí je spolupráce s praxí, která umožňuje studentům nahlédnout do jejich budoucnosti. Díky zvaným přednáškám a realizovaným praxím mají možnost seznámit se s požadavky zaměstnavatelů a připravit se na ně. V neposlední řadě budu pokračovat v koordinaci různých projektů jako je např. KAPR.

Co Vás poslední dobou potěšilo? Co Vás naopak naštve?

Těší mě kontakt se studenty. Ačkoli online výuka poskytuje dobrou možnost komunikace se studenty a průběžně jsme si na ni všichni zvykli, tak je to nesrovnatelné s přímou reakcí tváří v tvář. Pevně doufám, že se situace s covidem zklidní a my se budeme moci vrátit ke standardní výuce. V soukromém životě mě potěšilo, když už bylo možné zase začít sportovat ve vnitřních prostorách a naštval mě natržený lýtkový sval, který mi možnost sportovat zase na chvíli vzal.

Co ráda děláte ve volném čase?

Pokud mám volný čas, tak ho ráda trávím s rodinou. S dospíváním dětí a časovou náročností jejich koníčků si stále víc vážím okamžiků, které jsou ochotny trávit ve společnosti rodičů. Osobně pak miluji hory. Turistika je mým koníčkem a cestou, jak dobít baterky.

Doc. Ing. Hana Kopáčková, Ph.D.

Zabývá se problematikou modernizace informačních systémů v soukromém i veřejném sektoru. Je absolventkou Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice ve všech stupních studia. Na naší fakultě také dlouhodobě působí jako akademický pracovník na Ústavu systémového inženýrství a informatiky, kde v letech 2020 a 2021 pracovala jako zástupce vedoucího. Během posledních pěti let byla členkou výzkumných týmů zabývajících se vlivem informačních technologií na rozvoj chytrých měst a regionů s důrazem na participativní technologie. V rámci pedagogické činnosti je garantem několika předmětů v českém i anglickém jazyce a podílela se na seminářích a cvičeních předmětů z oblasti informačních a komunikačních systémů. Je autorkou nebo spoluautorkou více než 60 odborných článků publikovaných v renomovaných odborných časopisech nebo prezentovaných na mezinárodních vědeckých konferencích. Dále je autorkou či spoluautorkou 4 monografií a 4 vysokoškolských učebnic.