igcoord_8_185104.jpg

Published: 27.05.2022

Řešitelský kolektiv z Ústavu ekonomických věd a Centra pro vědu a výzkum FES zaznamenal další úspěch. Spoluřešitelský projet CA20123 - IGCOORD "Intergovernmental Coordination from Local to European Governance" uspěl v grantové výzvě EU-COST a je v současné době řešen. Českou republiku zastupuje v řídícím výboru celého projektu (Management committee) prof. Jan Stejskal z naší fakulty a prof. Juraj Nemec z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity.

Ve dnech 26. a 27. května probíhalo setkání Management committee ve slovinské Lublani, kde byly diskutovány procesní záležitosti řešení projektu, ale také byla diskutována forma spolupráce více než stovky odborníků. Projekt představuje platformu pro spolupráci dílčích týmů z 33 týmů z celého světa. Hlavním cílem našeho COST týmu je generovat nové poznatky o tom, jak organizovat a optimalizovat aktivity veřejných institucí a jak koordinovat procesy spolupráce napříč různými úrovněmi veřejného sektoru. Jedním z důležitých přínosů je možnost sdílení dobré praxe z řady veřejných sektorů zemí ze čtyř kontinentů světa a nastartování dalších forem spolupráce přesahující samotný projekt.

"Projekt COST představuje pro naši fakultu zajímavou platformu pro navázání spolupráce s dalšími zahraničními partnery. V COST projektu nejsou totiž zastoupeny jen univerzity, nýbrž organizace veřejné správy, neziskových organizací a mnoha aplikačních organizací," říká prof. Stejskal, děkan Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Více informací o projektu je možné získat na webových stránkách projektu.