Absolventské přednášky

Kromě teoretické výuky klademe důraz na praktické zapojení studentů do expertní činnosti, pořádáme odborné workshopy, studentům zajišťujeme exkurze a odborné stáže u partnerů a absolventů fakulty. Jsme velmi rádi, že naši absolventi s námi i po skončení studia zůstávají v kontaktu a jsou ochotni nám pomoci se zapojením současných studentů do praxe nebo jim předávají své zkušenosti. 

Jednou z nejvýznamějších akcí tohoto druhu je Týden teorie a praxe v ekonomice. Na naší fakultě se každý rok schází ekonomové, manažeři firem nebo zástupci úřadů, kteří studentům předávají své zkušenosti, dávají tipy pro hledání zaměstnání a sdělují novinky ze svých oborů. Jednotlivé ročníky akce Týden teorie a praxe, které se účastní i absolventi, naleznete ve fotogalerii. Odborníci z řad našich absolventů přednášejí na fakultě také během roku. 

 


 

Diskuze s absolventy univerzity - Jak se po studiu na UPCE uplatit v podnikání (20. 11. 2019)

 Fotogalerie 

false

V rámci akce "Týden teorie a praxe v ekonomice" 2019 proběhla moderovaná diskuze s úspěšnými absolventy univerzity na téma Jak se po studiu na UPCE uplatit v podnikání. Diskuze byla příkladem reálné, dlouhodobé a systematické spolupráce Fakulty ekonomicko-správní (FES) Univerzity Pardubice (UPCE) a Pardubického podnikatelského inkubátor P-PINKu. Moderované diskuze se zúčastnilo přes 80 studentů. Role moderátora se ujal Ing. Jiří Janků, který vystudoval Regionální rozvoj a politiku na FES a v současné době působí mj. jako mentor P-PINK. V této roli radí začínajícím podnikatelům.

V rámci diskuze byla probíraná témata jako např. první impuls k zahájení podnikání, jejich podnikatelské příběhy, studium na UPCE, co by se mělo nebo bylo vhodné změnit ve výuce, nebo třeba jaké hodnoty jednotliví účastníci zastávají a jak se vyrovnávají s náročností podnikání a s pocitem vyhoření.

Mezi zúčastněnými absolventy vystoupil Jan Hovad, autor projektů prectime.cz a bettermind.cz. Kateřina Langrová, která založila a úspěšně vede cestovní agenturu Dofča.cz. Martin Semerád, spolumajitel a výkonný ředitel digitální agentury eBRÁNA. Lukáš Zeman majitel grafického studia E-SMILE, tiskárny ARA, ateliéru Foto s úsměvem a nakladatelství Knihy s úsměvem

Diskutovalo se také o tom, zda je podnikání svobodou či nikoliv. “Podnikání není svoboda. Naopak, když podnikáte, tak máte zodpovědnost za všechny své zaměstnance. Musíte platit složenky, je to jiné než když máte třeba hypotéku.” řekl Martin Semerád, který zaměstnává okolo 100 lidí. S tímto tvrzením nesouhlasila Kateřina Langrová a Lukáš Zeman, kteří v podnikání svobodu vidí a naopak vidí nesvobodu v každodenním chození do zaměstnání.

Moderovaná diskuze poskytla řadu cenných poznatků jak studentům, tak i přítomným akademickým pracovníkům. “Bylo by dobré, pokud by se diplomové práce dělaly ve spolupráci s firmami a jejich výstup by měl uplatnění. Pokud se práce po skončení zavře do šuplíku, tak to nemá smysl.” reagoval Jan Hovad na otázku, co by šlo zlepšit ze strany FES.

V poslední fázi vysvětlil Ondřej Dobeš za P-PINK, že impulsem pro realizaci moderované diskuze s podnikateli byl fakt, že studenti se dřív nebo později dostanou do fáze, kdy si budou muset zvolit, jakou cestou se vydají dál. Někteří z nich mohou zvolit cestu podnikání, která obnáší mnoho neznámých, o kterých se na akademické půdě nedozví. “Jsou to právě absolventi Univerzity Pardubice, kteří v současné době podnikají, jenž mohou odpovědět na tyto neznámé, neboť si sami touto cestou prošli.” uzavřel Ondřej Dobeš.

Na diskuzi vystoupili:

Jan Hovad

Absolvent doktorského studia na FES. Pracoval na projektech v USA a Číně. Snaží se hledat způsoby efektivního učení a práce. Je autorem projektů prectime.cz, zaměřující se na efektivní učení cizích jazyků a bettermind.cz, projektu zaměřující ho se na práci se stresem.

Kateřina Langrová

Vystudovala informatiku na FES. Již více jak 18 let se profesně věnuje turistickém ruchu. Založila a úspěšně vede cestovní agenturu Dofča.cz. Je to právě cestování, které odhaluje nekonečné obzory. Rozhodla se proto cestovat, aby je svým klientům mohla co nejlépe přiblížit.

Martin Semerád

Vystudoval informační technologie FES. Je výkonným ředitelem pardubické digitální agentury eBRÁNA, kterou před 16 lety založili se svým společníkem. Jeho vizí je vybudovat společnost, která svým celistvým přístupem k marketingu pomůže malým a středním firmám v ČR růst v jejich byznysu a obstát v konkurenci velkých korporací. Součástí jeho přístupu k podnikání je i odpovědným přístup k zaměstnancům a podpora filantropických projektů.

Lukáš Zeman

Vystudoval Aplikovanou informatiku v dopravě na DFJP. Je majitel grafického studia E-SMILE, tiskárny ARA, ateliéru Foto s úsměvem a nakladatelství Knihy s úsměvem. Současně s tím se věnuje focení a v roce 2018 vyhrál soutěž Czech Press Photo.

true

Ing. Filip Hoffman - Přednáška Fungování integrovaných územních investic - ITI Hradecko-Pardubická aglomerace v praxi (4. dubna 2019)

fotogalerie

false
Soubory ke staženíVelikost
Image icon Pozvánka438.4 KB
true

Ing. Jiří Krátký - Proč je nutné umět ve 21. století řídit projekty? (20. 04. 2016)

fotogalerie

false
Soubory ke staženíVelikost
PDF icon Pozvánka277.12 KB
PDF icon Prezentace2.33 MB
true

Ing. Lukáš Wagenknecht - Dotační parazit (11. 04. 2016)

fotogalerie

false
Soubory ke staženíVelikost
PDF icon Pozvánka275.92 KB
PDF icon Prezentace348.43 KB
true
Rozšířit fotografii: 
false