hoithaoicfme07042023-580716.jpg

Published: 21.07.2023

Počátkem července 2023 se děkan fakulty prof. Jan Stejskal a doc. Viktor Prokop z Centra pro vědu a výzkum zúčastnili ve vietnamském Ho Či Minově městě mezinárodní vědecké konference pořádané univerzitou Ton Duc Thang. Při této příležitosti projednal děkan FES s vedením tří z šestnácti fakult této univerzity i možné formy spolupráce.

Rozvoj internacionalizace bude možný v několika oblastech. První formou je dohoda na výměnných pobytech studentů, ale i akademických pracovníků z FES i partnerské univerzity, a to v délce, kterou si účastníci dojednají. Tato forma výměnných pobytů zahrnuje i doktorandy. Další formou spolupráce je nabídka studijních programů, do nichž se mohou hlásit vietnamští studenti, a to zejména v magisterské nebo doktorské úrovni studia. Obě strany v průběhu jednání předestřely i možnosti tvorby společného joint-degree studijního programu, který by zjednodušil vzájemnou spolupráci. Pro vietnamské ministerstvo školství je spolurealizace joint-degree studijního programu s univerzitou usídlenou v EU známkou nejvyšší kvality, která nevyžaduje národní nostrifikaci.

Doc. Prokop následně jednal o možné spolupráci na tvorbě vědecko-výzkumných výstupů. Jednou konkrétní může být společný publikační výstup, který je směřován k vydání do časopisu s IF v kvartilu jedna. Dále byly dojednány možnosti spoluprací na článcích i pro pracovníky zejména z Ústavu podnikové ekonomiku a managementu a Ústavu ekonomických věd.

„Věřím, že dohoda o spolupráci v různých oblastech mezi naší fakultou a vietnamskými partnery z TDTU bude naplněna a podpoříme tak jak svoji internacionalizaci, tak získáme nové motivované zahraniční studenty, a zároveň posílíme i vědecko-výzkumnou spolupráci“, říká prof. Stejskal, děkan fakulty.