dsc_0213_173915.jpg

Published: 15.10.2021

Odstartovali jsme velmi zajímavou a smysluplnou spolupráci s neziskovou organizací Centrum Kosatec. Posláním Kosatce je především pomáhat lidem s hendikepem a bořit tak bariéry mezi světy zdravých a hendikepovaných, přičemž Kosatec patří mezi největší zaměstnavatele hendikepovaných osob v Pardubicích a vznikl již před více než 20 lety.

V týmu Centra Kosatec vznikl nápad na propojení aktivit neziskové sféry a aktivit naší fakulty. Nově se tak studenti Fesky seznamují s fungováním této prospěšné společnosti. V praxi to znamená, že studenti v rámci zpracování svých semestrálních prací řeší témata, která jsou plně využitelná pro rozvoj Kosatce, takže ve finále jde o formu podpory lidí s hendikepem, což nás velmi těší. Některé studenty myšlenka pomoci handicapovaným zaujala natolik, že projevili zájem o zapojení se mezi dobrovolníky, kteří pomáhají při zážitkových seminářích připravovaných Kosatcem. Vzájemná spolupráce je prospěšná pro obě strany a ukazuje nové možnosti, jak lze atraktivně spojit zdánlivě odlišné instituce.

Zájemci o dobrovolnickou činnost při realizaci zážitkových seminářů mohou kontaktovat: Mgr. Linda Švihlíková, email: linda.svihlikova@centrumkosatec.cz.

Soubory ke stažení Velikost
Hledáme dobrovolníky - pdf 1.7 MB