job-4131482_1920_158723.jpg

Published: 28.01.2021

FES UPa úspěšně rozvíjí spolupráci s podniky a institucemi v regionu i v rámci celé České republiky. Za poslední dobu uzavřela více než dvě desítky nových smluv o spolupráci a o řadě dalších aktivně vyjednává.

Fakulta a její jednotlivá pracoviště dlouhodobě a systematicky spolupracují s řadou průmyslových podniků, obchodních a IT firem, ale i orgánů ústřední státní správy, samosprávy, a v neposlední řadě i s mnoha nestátními neziskovými organizacemi. Kromě spolupráce na poli vědecko-výzkumném věnujeme velkou pozornost těm formám spolupráce, které spočívají v umožnění studentských praxí a stáží.

Vybraní studenti navazujících magisterských, ale i bakalářských studijních programů mohou teoretické znalosti získané studiem na fakultě ověřit a aktualizovat v praxi. Jde o jeden z důležitých příspěvků fakulty k rozvoji praktických dovedností našich studentů. Snažíme se takto zvyšovat konkurenceschopnost budoucích absolventů na pracovním trhu, ale také již v průběhu studia studenty motivovat k hlubšímu zájmu o problematiku studovanou v řadě stěžejních předmětů.

Kromě ryze studijních praxí fakulta studentům rovněž pomáhá získat i dlouhodobé stáže u svých partnerů. Student má možnost vyjednat si dlouhodobou stáž a společně s fakultou pak nalezne způsob, jak upravit své studijní povinnosti tak, aby to umožňovalo skloubení všech povinností.

Stáže mají směřovat zejména k získání dalších důležitých dovedností, kterých není často možné nabýt jinak než při interakci v praxi. Dá se očekávat, že dalším efektem stáže může být získání podkladů ke zpracování tématu bakalářské nebo diplomové práce.

Bližší informace na webu Spolupráce | Fakulta ekonomicko-správní (upce.cz)