Ekonomická olympiáda pro SŠ nově na FES

8. 9. 2021

Příští krajské kolo Ekonomické olympiády pro střední školy proběhne na naší Fakultě ekonomicko-správní. Je nám ctí, že jsme se stali partnery Institutu ekonomického vzdělávání z. ú. a poprvé budeme moci přivítat finalisty kola Pardubického kraje v prostorách naší fakulty.

Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku (celkem jí prošlo přibližně 20 tisíc studentů ze čtvrtiny všech středních škol). V letošním roce bude rozšířena také do Maďarska, UK a dalších zemí.

FES finalistům soutěže nabídne přednostní přijetí ke studiu v příštím akademickém roce do studijních programů Finance a Ekonomika a management.

Více informací: Ekonomická olympiáda - Ve světě ekonomie a financí jako doma (ekonomickaolympiada.cz)