dsc_0295_178131.jpg

Published: 27.01.2022

Včera se poprvé v historii konalo na Fakultě ekonomicko-správní krajské kolo Ekonomické olympiády pro střední školy Pardubického a Královehradeckého kraje.

Účastníky v úvodním online programu přivítali generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka, viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký, který zároveň vyhlásil cenu ČNB pro letošní ročník, nebo ředitelka INEV Martina Bacíková. Následně si slovo vzali bývalí vítězové Ekonomické olympiády Pavel Králík a Otakar Kořínek. Vrcholem první části byla diskuse na téma „Jak může vypadat vaše kariéra v rámci, které se představili např. Hana Kovářová, ředitelka komunikace Komerční banky nebo Petr Jedlička, hlavní analytik ČAP.

V druhé části programu se uskutečnilo celkem 6 krajských kol. Krajské kolo pro Pardubický a Královéhradecký kraj se konalo pod záštitou naší fakulty. Se studenty na aktuální ekonomické téma diskutovali doc. Ing. Jan Černohorský, Ph.D. a Ing. Simona Pichová, Ph.D. Finalistům soutěže nabídneme přednostní přijetí ke studiu u programů Finance a Ekonomika a management.

Foto: www.ekonomickaolympiada.cz