Ekonomická olympiáda pro SŠ

13. 1. 2022

Na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice virtuálně přivítáme účastníky krajského kola Ekonomické olympiády 2021/2022 pro Pardubický a Královehradecký kraj. 

Do školních kol se letos přihlásilo více než 21 000 studentů na 417 školách. Krajská kola proběhnou online ve středu 26. ledna od 9.00 hod. Programem naší fakulty středoškoláky provede doc. Ing. Jan Černohorský, Ph.D. a Ing. Simona Pichová, Ph.D. Finalistům soutěže nabídne Fakulta ekonomicko-správní přednostní přijetí ke studiu u programů Finance a Ekonomika a management.

Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku.

Více informací: Ekonomická olympiáda - Ve světě ekonomie a financí jako doma (ekonomickaolympiada.cz)

 

Mgr. Nela Dosedělová
Oddělení pro vnější vztahy a rozvoj FES