Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

vietnamii92001.jpg

Published: 15.02.2024

V rámci doktorského studia jsem měla jedinečnou příležitost účastnit se s kolegy Ing. Annou Dvořákovou a Ing. Bernardem Vaníčkem měsíční vědecké stáže na Univerzitě Ton Duc Thang (TDTU) v Ho Chi Minově městě ve Vietnamu. Společně jsme měli možnost ponořit se do atmosféry akademického prostředí v oblasti financí a bankovnictví. Tato zkušenost nejenže obohatila naše znalosti a dovednosti, ale také nám otevřela nové perspektivy a přístupy k našemu výzkumu.

Během stáže jsme se zúčastnili řady seminářů a setkali se zástupci vědecké obce TDTU, kteří nám předali neocenitelné poznatky a podněty pro naše budoucí práce. Diskuse s profesory z TDTU, hostujícím profesorem Chungem z Korey a dalšími doktorandy nám umožnily prozkoumat nové směry v našem výzkumu. 

Náš program nebyl omezen pouze na akademické aktivity. Navštívili jsme některé z předních finančních institucí v zemi, jako je KB Asset Management, KIS Vietnam Securities Joint Stock Company a Ho Chi Minh Stock Exchange. Tato zkušenost nám umožnila porovnat situaci na vietnamském trhu s evropskými standardy a získat cenné perspektivy od odborníků z praxe. Setkání s místními studenty a poznávání vietnamské kultury pak přispělo k našemu hlubšímu porozumění asijského vzdělávacího systému a kontextu, což nám otevřelo nové možnosti pro budoucí spolupráci a výzkum. 

Celkově lze říci, že tato vědecká stáž byla pro nás všechny neocenitelnou zkušeností, která významně ovlivnila naši akademickou dráhu a přispěla k rozvoji našich výzkumných projektů.

Ing. Nikola Soukupová