dsc6738ano095140.jpg

Published: 24.04.2024

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice a Česká národní banka spolupracují na různých aktivitách již mnoho let. V rámci této spolupráce se uskutečnila i akce Diskusní fórum ČNB. Šlo o čtvrté fórum konané na půdě některé z českých vysokých škol.

O klíčových tématech jako je Hospodářský vývoj a měnová politika či Digitální měny a kryptoaktiva diskutovali guvernér ČNB Aleš Michl, a také viceguvernérka Eva Zamrazilová a člen bankovní rady Jan Procházka. Za akademiky promluvil děkan Fakulty ekonomicko-správní Jan Stejskal, vedoucí Ústavu ekonomických věd Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice Jan Černohorský a prorektor Univerzity Karlovy Ladislav Krištoufek. K diskutujícím se připojil i zástupce studentů David Žáček z Fakulty ekonomicko-správní.

„Velmi jsem uvítal rozhodnutí ČNB uspořádat na naší fakultě další Diskusní fórum. Na této akci se totiž mohli vysokoškolští, ale i středoškolští studenti, různí odborníci z praxe a naši akademici společně setkat, diskutovat důležitá témata a vzájemně si vyměňovat názory. Přibližujeme tak společně teorii a praxi a zároveň využíváme akademickou půdu k odborné diskusi, která je v dnešní době tak potřebná,“ říká děkan FESky Jan Stejskal.

Záznam Diskusního fóra

Tisková zpráva ČNB