default alt fes

Published: 05.06.2012

ICT Unie, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, se od letošního roku stává vyhlašovatelem soutěže Diplomová práce roku.

Soutěž Diplomová práce roku je společným projektem akademického a komerčního sektoru, zaměřeným na podporu českého vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních a komunikačních technologií v České republice. Jejím cílem je podpora nadaných studentů, kteří tak mají možnost lépe vyniknout a získat lepší uplatnění v praxi. Soutěže se mohou účastnit studenti ekonomicko/telekomunikačních/informačních oborů, v letošním akademickém roce obhájili či budou obhajovat diplomovou nebo bakalářskou práci. Výhrou pro finalisty je peněžitá odměna a možnost nabídky pracovního místa. Záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

V letošním roce je vyhlášeno 5 kategorií a to:

1. Flexibilní IT služby, PARTNER: T-Systems Czech Republic
  2. Využití cloud technologií v praxi, integrace aplikací v ICT, poskytování služeb a implementace procesů, PARTNER: Telefónica Czech Republic
  3. Podnikové informační systémy, ostatní IT práce, PARTNER: ABRA Software
  4. Systémy pro podporu řízení vývoje software, PARTNER: Česká pošta
  5. Změny v přístupu pořizování a provozování ICT v podnicích a státní/veřejné správě, PARTNER: AutoCont CZ

Odměna pro autora nejlepší práce v každé kategorii je 50.000,- Kč a případná nabídka pracovní pozice ve společnosti partnera dané kategorie.

Pro autora práce, která se umístí na 2. místě 10.000,-Kč

Pro autora práce, která se umístí na 3. místě 5.000,- Kč

Pro autory prací, kteří se umístí na 4.- 6. místě 1.000 Kč

Odměna pro vedoucího diplomové práce, která se umístí na 1. - 3. místě v každé kategorii je 1000,- Kč.

Více informací naleznete na webu soutěže - www.diplomovaprace.cz