dsc_0133_186088.jpg

Published: 17.06.2022

Rektor z maďarské univerzity v Dunaújváros, Dr. habil András István, se svými nejužšími spolupracovníky navštívil ve středu Fakultu ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Delegaci přivítala JUDr. Jana Janderová, Ph.D., proděkanka pro vnější vztahy a rozvoj, která představila návštěvě naši fakultu a možnosti rozšíření spolupráce na úrovni pedagogické a vědecko-výzkumné. Ing. Jana Pekařová pak upřesnila podmínky studentských mobilit v rámci program Erasmus+. Následně se delegace z partnerské univerzity přesunula na Ústav systémového inženýrství a informatiky, kde se seznámila především s technickým vybavením a zázemím programu Aplikované informatiky - Multimédia se zaměřením na firemní praxi.

Studenti FES mohou při semestrálním studiu na univerzitě v Dunaújváros ocenit nejen rozsáhlou nabídku anglicky vyučovaných předmětů, ale také poměrně krátkou vzdálenost od domova, z Pardubic cesta autem trvá jen 6 hodin.