oceneni_vav_183520.jpg

Published: 02.05.2022

Jako každý rok, děkan FES hodnotí publikační výkony zaměstnanců fakulty. Za ty kvalitní jsou považovány časopisecké výstupy v časopisech, které jsou evidovány v databázi Web of Science a mají nenulový impakt faktor. V souladu s metodikou je možné tyto časopisy ještě kvalitativně rozdělit do čtyř kvartilů.

V roce 2021 uspěla řada kolegů se svými publikacemi v kvalitních časopisech. Rozděleno dle kvartilů podle IF jsou to:

Q1 – prof. Hájek, prof. Munk, prof. Stejskal, doc. Prokop, Dr. Lněnička
Q2 – prof. Munk, prof. Hájek, doc. Boďa, doc. Prokop, Dr. Zapletal, kolektiv Dr. Lněnička, Dr. Máchová, doc. Volejníková, Dr. Knězáčková, doc. Hub
Q3 – prof. Hájek, doc. Boďa, doc. Prokop, Dr. Gyamfi
Q4 – prof. Čapek, prof. Stejskal, doc. Kraftová, doc. Kotková Stříteská, doc. Prokop, Dr. Pernica, Dr. Jedlička, Dr. Kuběnka, Dr. Sejkora, Dr. Zdražil

Autoři těch článků, které vyšly v časopisech s nejvyšším AIS, tedy těch nejkvalitnějších publikací, byli oceněni Cenou děkana FES. Jsou jimi:

• Mimořádné ocenění – prof. Hájek, prof. Munk
  • Cena 1. stupně – doc. Prokop, Dr. Lněnička
  • Cena 2. stupně – Dr. Zapletal
  • Cena 3. stupně – Dr. Máchová, doc. Volejníková, doc. Hub, Dr. Knězáčková, Dr. Gyamfi

Děkujeme všem pracovníkům FES, kteří se snaží uspět v nelehké konkurenci na světovém publikačním poli a velmi gratulujeme oceněným!