V burzovní hře Studentbroker dosáhli studenti z Fesky na devět z deseti hodnocených míst

10. 7. 2018
Investice
Burza
Kapitál
StudentBroker

Studenti Fakulty ekonomicko-správní v letošním roce navázali a překonali lepší úspěch studentů z minulého roku hlavně díky umístění na prvních příčkách v obou hodnocených kategoriích včetně počtu hodnocených míst. Minulý ročník byl mimořádně úspěšný, kdy z deseti celkově hodnocených míst obsadili studenti z Univerzity Pardubice sedm těchto míst. Letošní investoři úspěch ještě vylepšili, s ještě lepšími výsledky týkající se předních umístění na hodnocených místech včetně počtu hodnocených míst.

Všichni zájemci o tento program mají možnost naučit se obchodovat s akciemi a deriváty a zároveň změřit své síly mezi jednotlivými univerzitami. Letos se celkem do projektu zapojilo v letním semestru pět vysokých škol a univerzit. Studijní interaktivní program simuluje reálné obchodování na vybraných světových burzách v Německu, USA a České republice. Na začátku získá každý účastník jeden milion korun pro investice do českých a zahraničních akcií a padesát tisíc dolarů pro obchody s deriváty. Během letního semestru studenti s akciemi a deriváty obchodují a snaží se je co nejvíce zhodnotit.

Výsledky se po semestru vždy vyhodnotí a ti nejlepší jsou odměněni věcnou cenou. Většinou se jedná o odborné ekonomické publikace, vyhrát se dá ale i tablet a notebook. Interaktivní program připravily RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a Fio banka.

Výhry mezi jednotlivci

Hodnocení mezi jednotlivými studenty bylo pro naši univerzitu mimořádně úspěšné. V rámci obchodování s deriváty se do první pětky dostali hned čtyři hráči, které obsadili první, druhé, třetí a čtvrté místo. Nejlepší účastnice s přihlašovacím jménem KLENOROVÁFES, která skončila na prvním místě z naší Univerzity, zhodnotila svoje derivátové obchody o 261,41 % a získala hodnotnou cenu v podobě notebooku. V rámci akciových trhů se do první pětky dostali všichni hráči z naší Univerzity, když obsadili první, druhou, třetí, čtvrtou a pátou příčku. Nejlepším účastníkem a zároveň i vítězem se stal student s přihlašovacím jménem JAHODAFES z Univerzity Pardubice, který disponoval majetkem ve výši 1.165.985Kč a získal hodnotnou cenu v podobě tabletu včetně odborné ekonomické publikace taktéž od společnosti Fio. Všem úspěšným studentům byly předány ceny včetně finanční odměny za reprezentaci fakulty za účasti paní děkanky Romany Provazníkové.

Studenti Univerzity Pardubice se do programu Studentbroker zapojili i v předchozích letech a mezi jednotlivci byli vždy úspěšní. V roce 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 a 2017 vždy dosáhli na hodnocená místa v obou kategoriích.  

StudentBroker není jen hra, ale i cesta k zaměstnání a osobní kariéře

Tato burzovní hra dále otevírá některým studentům brány zaměstnání nejen ve společnosti Fio, ale i v dalších finančních institucích. Spolupráce se společností Fio je na vysoké a profesionální úrovni. Dokládají to pracovní výkony již zaměstnaných absolventů v uvedené společnosti, kteří se významně podílejí na úspěchu této společnosti, včetně nových absolventů kteří jsou posílány pravidelně na pracovní pohovory, jak dodává Ing. Josef Novotný, Ph.D., který vede semináře a přednáší problematiku Finančního investování na Fakultě ekonomicko-správní.

Mgr. Nela Dosedělová
DFES