Listopad na UPCE: První videomapping i oslavy

12. 11. 2021

Studenti, zaměstnanci a ostatní návštěvníci ve čtvrtek zažili strhující podívanou. Speciálně vytvořený videomapping připomněl 70letou historii i současnost naší vysoké školy.

Vizuální show nabídla veřejnosti zcela poprvé netradiční pohled na moderní budovu Fakulty chemicko-technologické, která získala Cenu Grand Prix za architekturu. Videomapping promítaný na budovu fakulty si našel své diváky v pravidelné smyčce od 19 do 21 hodin.

Před startem videomappingu přijel do kampusu Martin na bílém koni jako připomínka tradice dne 11. listopadu. Děti zabavila speciální noční dobrodružná stezka s ukázkami vědy. Návštěvníci ocenili také přichystané občerstvení a nechyběla ani svatomartinská vína. 

Tradičním Zvoněním u auly si studenti připomněli události v roce 1989, kdy zvonění symbolizovalo konec totalitního režimu. Akce proběhla v pátek 12. listopadu u pamětního kamene v blízkosti Auly Arnošta z Pardubic. V podvečer se konal koncert Komorní filharmonie Pardubice s názvem Studenti za svobodu a demokracii.

Rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek ocenil vědce, akademiky i celé týmy studentů při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva. Prestižní Plaketu rektora Univerzity Pardubice, která se uděluje teprve podruhé, letos obdržel prof. PhDr. Petr Vorel, CSc. z Fakulty filozofické za mimořádné aktivity v oblasti vědy a tvůrčích činností a dlouhodobý přínos rozvoji historických věd a oborové historické komunity v České republice i v zahraničí.

16. listopadu univerzita vyhlásila nejlepší sportovní týmy a sportovce za uplynulý akademický rok. Slavnostní vyhlášení výsledků Standarty rektora se uskutečnilo na Fakultě chemicko-technologické.

Mistrovství Evropy:
4. místo Richard Hynek Spartan race, FEI, 3.roč.

ČAH:
1. místo Natálie TOPIČOVÁ kuželky, FES, 4.roč.
2. místo Jakub SOKOL kuželky, DFJP, 1.roč.
3. místo Pavla Kvasničková atletika 100m, FChT, 1.roč.
3. místo Kateřina POKORNÁ beach volejbal, FES, 1.roč.

AMČR:
1.místo David BENÁK golf, FES, 5. roč.
1.místo Jakub KUČERA silniční cyklistika, DFJP, 1.roč.
1. místo Kateřina PŘÍHODOVÁ veslování, skif žen, FES, PhD. student
3. místo Ondřej PALEČEK tenis dvouhra, FES, 3.roč.
3. místo Vítek RAIS tenis čtyřhra, FEI, 2.roč.
3. místo Veronika KIACOVÁ smíšený dvojskif, FF, 2.roč.
3.místo Eliška TSCHÖPOVÁ požární sport, FES, 5.roč.
2x 3. místo Ondřej JUNG veslování, skif, smíšený dvojskif, FES, 3.roč